reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

145 tys. użytkowników Internetu Starlink

dodano: 2022-01-10 12:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SpaceX/CNBC

High speed starlink satelita 360px.jpg Starlink - szerokopasmowy system Internetu przez satelitę, oferowany przez Elona Muska ma już około 145 tys. użytkowników. Według CNBC tempo dodawania nowych klientów to około 11 tys. miesięcznie. Są jednak miejscowe trudności, bo teoretycznie największa liczba zainteresowanych użytkowników z Indii może się wykruszyć przez brak licencji w tym kraju.

Starlink
antena satelitarna Starlink 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Baza klientów Starlink na razie jest rozłożona na 25 krajów.
Jednak liczba nowo dołączonych wzrosła w ostatnich miesiącach tylko o 5 tys. od początku listopada. Na początku listopada było 140 tys. użytkowników. Starlink twierdzi, że globalny niedobór chipsetów nie sprzyja wzrostowi liczby klientów usługi.

Starlink stracił szefa swojej indyjskiej firmy - Sanjay Bhargava, który odszedł pod koniec grudnia w związku z problemami z indyjskim regulatorem domagającym się, aby około 5000 indyjskich klientów otrzymało zwrot depozytów za przedwczesną instalację terminali Starlink. Co więcej, wydaje się, że wniosek Starlink o uzyskanie licencji na prowadzenie działalności i rozpoczęcie pracy w Indiach utknął w szufladzie i ma marne szanse na pozytywną decyzję.

Starlink w Indiach w zeszłym roku twierdził, że do końca tego roku w tylko w tym kraju osiągnie 200 tys. abonentów, czyli więcej niż wszystkich abonentów na całym świecie. Ten cel na dzień dzisiejszy jest bardzo wątpliwy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...