reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwa nowe rosyjskie satelity nawigacyjne polecą w 2022 r.

dodano: 2021-12-20 22:16
autor: Jan Borejko | źródło: Reshetnev Information Satellite Systems

Glonass logo 360px.jpg Pierwsze dwa rosyjskie satelity nawigacyjne nowej generacji Glonass - K/K2 zostaną wyniesione na orbitę w drugim i trzecim kwartale 2022 r. Dadzą nowe możliwości rosyjskiemu systemowi nawigacji Glonass.

Glonass M Sojuz 2 Plesieck


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie pewne jest tylko, że pierwszy z nowych satelitów nawigacyjnych dla Rosji poleci na orbitę w 2. kwartale 2022 roku. Drugi satelita Glonass-K2 jest dopiero na etapie testów naziemnych i jeśli wszystko dobrze pójdzie to poleci w 3. kwartale 2022 roku.

Dodatkowo najprawdopodobniej w 1. kwartale 2022 roku w kosmos zostanie wysłany ostatni satelita poprzedniej generacji Glonass-M, który obecnie znajduje się w rezerwie naziemnej.

Wcześniej informowano, że pierwszy Glonass-K2 może zostać wystrzelony pod koniec 2021 roku, a drugi nie wcześniej niż w kwietniu 2022 roku. Teraz widać, że nastąpiło opóźnienie.

Satelity nowej generacji Glonass-K i Glonass-K2 różnią się od poprzedniej generacji Glonass-M dużą liczbą emitowanych sygnałów nawigacyjnych (5 sygnałów dla Glonass-M, 7 i 10 odpowiednio dla Glonass-K i Glonass-K2) oraz dłuższym czasem pracy na orbicie (7 lat dla Glonass-M, 10 lat dla Glonass-K i Glonass-K2).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...