reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat otrzymał nagrodę za inwestycję w OneWeb

dodano: 2021-12-13 19:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

award WSBW final Eutelsat oneweb 360px Podczas tegorocznego World Satellite Business Week francuski operator satelitarny Eutelsat zdobył nagrodę Strategicznej Transakcji Roku” ["Strategic Transaction of the Year”] za swoją strategiczną inwestycję w operatora konstelacji internetowych satelitów LEO - OneWeb.

Eutelsat
award WSBW final Eutelsat oneweb 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagroda jest wyrazem uznania dla strategicznego posunięcia Eutelsat, który w kwietniu 2021 r. wraz z Bharti Global i rządem Wielkiej Brytanii przejął wiodący udział w OneWeb. Transakcja umacnia pozycję Eutelsat jako globalnego operatora satelitarnego łączącego zasoby geostacjonarne z unikalnym dostępem do segmentu Low Earth Orbit (LEO).

Eutelsat zainwestował łącznie 715 mln dol., nabywając 22,9% udziałów w OneWeb i stając się drugim co do wielkości udziałowcem OneWeb. Inwestycja kapitałowa Eutelsatu wiąże się ze znaczącymi prawami w zakresie zarządzania, w tym reprezentacją w zarządzie, podczas gdy pozycja rynkowa i wiedza techniczna operatora Eutelsat jako uznanego operatora satelitarnego będą odgrywać kluczową rolę w sukcesie nowej floty satelitów internetowych.

OneWeb nabrał niezwykłego rozmachu dzięki inwestycji operatora Eutelsat, zarówno na froncie operacyjnym, gdzie ponad połowa floty jest już na orbicie i wkrótce będzie częściowo operacyjna, jak i na froncie komercyjnym, gdy wiele dużych kontraktów z pierwszorzędnymi dystrybutorami i klientów, w tym AT&T, BT, Hughes, NorthwestTel, Peraton i NEOM.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...