reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kontrowersyjny RT auf Deutsch testuje przez satelitę

dodano: 2021-12-11 21:37
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

RT (Russia Today) Wzbudzający wiele kontrowersji na obszarze niemieckojęzycznym, rosyjski nadawca informacyjny RT (Russia Today), już testuje swój kanał dla Niemiec za pośrednictwem satelity. Projekt o nazwie RT auf Deutsch nadal nie uzyskał europejskiej licencji na nadawanie. Tymczasem testy techniczne ruszyły FTA z należącego do rosyjskiego operatora RSCC satelity Expres-AM8 (14°W).

RT auf Deutsch (Russia Today)
RT auf Deutsch (Russia Today)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecki portal Digitalfernsehen zauważa, że żaden niemieckojęzyczny odbiorca nie będzie przestawiał swojej anteny na pozycję 14°W dla jednego kanału w języku niemieckim, oczywiście z wyjątkiem satelitarnych DX-erów.

Emisja niemieckojęzycznego kanału jest planowana od dłuższego czasu - start zaplanowano najpóźniej na grudzień 2021 roku i wygląda na, że termin zostanie nawet dotrzymany. Jakiś czas temu nie powiodła się próba rejestracji niemieckiej spółki RT DE Productions GmbH w Luksemburgu. Tym krokiem RT chciało obejść niemieckie prawo, które nie zezwala na nadawanie stacjom telewizyjnym, należącym do zagranicznych rządów spoza UE.

Ze względu na odrzucone wnioski o koncesje, można zakładać, że najwięksi europejscy operatorzy satelitarni SES (Astra) i Eutelsat nie będą nadawali kanału RT auf Deutsch za pośrednictwem swoich systemów satelitarnych.

Chcąc zerknąć na trailer promocyjny RT auf Deutsch, należy ustawić antenę satelitarną o wielkości przynajmniej 80-90 cm na pozycję 14°W. Transmisja jest prowadzona w SD bez szyfrowania (FTA) w formie SCPC w standardzie DVB-S2.

Parametry techniczne:
Expres-AM8 (14°W)
tp. - (11,121 GHz, pol. H, SR: 3590, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: RT auf Deutsch SD
PID V: 101 (MPEG-2 / SD)
PID A: 110 (deu)
PID PCR: 101
SID: 3
PID PMT: 100
Provider: SynterraMedia
Kodowanie: brak ( FTA )

 

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...