reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Łotwie będzie usuwanie anten Trikolor i NTV Plus?

dodano: 2021-11-17 20:23
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/lv.sputniknews.ru

Trikolor Policja rozpoczęła proces karny przeciwko mieszkańcowi Rygi na Łotwie za naruszenie praw autorskich. Grigorij Fedkin jest fotografem, streamerem wideo i autorem bloga Grigorij LV. Swoje dochody czerpał m.in. z montażu w łotewskich domach zestawów telewizji satelitarnej do odbioru rosyjskich platform NTV Plus i Trikolor. Wieczorem, 10 listopada został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na podstawie skargi złożonej przez grupę Viasat.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Noc z 10 na 11 listopada spędziłem na posterunku i złożyłem zeznania. W moim przypadku nie można zaprzeczyć winy. Policja już zidentyfikowała i przeszukała 5 gospodarstw domowych z rosyjską telewizją satelitarną - mówi Fedkin.

Zauważmy, że rosyjskie kanały i media na Łotwie są głównym celem rządowych zakazów i cenzury. Na początku tego roku, jeden z wiodących krajowych operatorów telekomunikacyjnych przestał nadawać kanały Pierwyj Baltijskij, NTV Mir, Ren TV Baltija i inne. Później na Łotwie zablokowano retransmisję 16 kanałów z Rosji.

Od 1 lutego br. operator TET w miejsce ciekawszych rosyjskich kanałów wprowadził inne stacje, m.in. LTV7, Dożd, UA TV czy Current Time (Nastojaszcze Wremia). To spowodowało, że pozbawiona wysokiej jakości treści, łotewska widownia, przeniosła się do Internetu. Także gwałtownie wzrosła liczba podłączeń do telewizji satelitarnej rosyjskich operatorów, na czym postanowił skorzystać Grigorij Fedkin. Jak określił, 30 tys. gospodarstw domowych na Łotwie posiada zainstalowaną antenę satelitarną Trikolor TV lub NTV Plus.

Teraz radzi mieszkańcom Łotwy wyrzucić anteny i dekodery, aby uniknąć ewentualnej wizyty funkcjonariuszy i późniejszych nieprzyjemności. Z uwagi na zabronione rosyjskie kanały na Łotwie, policja ma podstawę do uzyskania nakazu, przeszukania domu i zajęcia sprzętu. Anteny ustawione na rosyjską telewizję łatwo jest rozpoznać - nie tylko po znaku graficznym operatora na antenie, ale również kierunku jej ustawienia na pozycję 36°E.

Źródło: tele-satinfo.ru  sputniknews.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...