ATP Finals: Hubert Hurkacz - Jannik Sinner

dodano: 2021-11-16 10:51 | aktualizacja: 2021-11-16 17:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport

Hubert Hurkacz ATP Finals 2021 Polsat Sport 360px We wtorek 16 listopada Hubert Hurkacz rozegra drugi mecz w ATP Finals w Turynie. Aktualizacja: rywalem Polaka będzie Włoch, ale nie Matteo Berrettini, który się wycofał  - zastąpi go rezerwowy Jannik Sinner. Transmisja meczu Hurkacz - Sinner w Polsacie Sport i w usłudze Polsat Box Go.

ATP
ATP Finals 2021 Hubert Hurkacz Torino 760px

Hurkacz przegrał pierwsze spotkanie podczas Nitto ATP Finals z Daniiłem Miedwiediewem 7:6, 3:6, 4:6.

Kolejnym rywalem Hurkacza ma być Berrettini.
Występ Włocha stoi jednak pod znakiem zapytania. W meczu z Alexandrem Zverevem skreczował przy stanie 7:6 (9-7), 1:0 dla Niemca. Po 1. gemie, wygranym przez mistrza olimpijskiego z Tokio, 25-latek poprosił o przerwę medyczną, podczas której trzymał rękę na żebrach. Przez kilka minut korzystał z pomocy fizjoterapeuty i wrócił na kort. Nie wytrwał jednak na nim długo - po następnej akcji przerwał grę, kreczując ze łzami w oczach...

Jak na razie nie przekazano żadnej oficjalnej informacji na temat stanu zdrowia Berrettiniego.

Tenisista nie pojawił się w poniedziałek na popołudniowym treningu. Znalazł się za to we wtorkowym planie gier i zgodnie z nim ma się zmierzyć z Hurkaczem o godz. 21:00.

Gdyby Berrettini wycofał się z turnieju, to jego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy. To inny Włoch - Jannik Sinner, dla którego byłby to debiut w mastersie.

Hurkacz i Berrettini grali do tej pory trzykrotnie.
Polak ma na koncie jedno zwycięstwo. Ich ostatni mecz miał miejsce w tym roku w półfinale Wimbledonu. Wówczas wrocławianin przegrał 3:6, 0:6, 7:6, 4:6.