Ligue 1: Paris Saint-Germain - LOSC Lille

dodano: 2021-10-27 15:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eleven Sports/satkurier.pl

Ligue 1 Eleven Sports Canal+ W środę 27 października doszło do zaległego meczu między Niceą a Marsylią, które w pierwotnym terminie zostało przerwane przez kibiców. Mecz pokazywał CANAL+ Sport, a wynik był remisowy 1:1. W weekend 29 - 31 października może być ciekawie między innymi za sprawą spotkania 12. kolejki Ligue 1: PSG - Lille, czyli meczu mistrza Francji z wicemistrzem.

Getty Images/Eleven Sports
Ligue 1 Eleven Sports Getty Images

PSG vs. Lille
W pierwszym meczu 12. kolejki Ligue 1 Uber Eats dojdzie do pojedynku obecnego lidera tabeli PSG oraz aktualnych mistrzów Francji – Lille. Gospodarze zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami pewnie przewodzą stawce z przewagą 7 punktów nad drugim Lens. Lille po mistrzostwie nie może się odnaleźć. Lille jest dopiero na 10. pozycji Ligue 1 z 15 punktami, podczas gdy PSG ma 29 punktów . Piłkarze z Lille grają w kratkę co odzwierciedla ich pozycja, która na dzień dzisiejszy nie kwalifikuje o myśleniu o ponownym mistrzostwie. Lille ostatnio zremisowało z Brestem 1:1, a bramkę dla LOSC strzelił Jonathan David. PSG także zagrał na remis (0:0), ale z OM.

Clermont vs. OM
Marsylia po remisie 1:1 w zaległym meczu z Niceą ma nadal 4 miejsce i 9 punktów straty do lidera z Paryża. OM będzie miała 4 dni przerwy. Następnie czeka ją wyjazdowy mecz z drużyną Clermont Foot, która po awansie do Ligue 1 spisuje się bardzo dobrze jak na beniaminka. Gospodarze mają 13 punktów, co pozwala na zajmowanie 14. miejsca w tabeli Ligue 1. Clermont w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe 1:2 z Nantes. Czerwoną kartkę w meczu z Nantes ujrzał pomocnik Clermont, Johan Gastien, który nie zagra z Olympique. Marsylia także nie zdobyła 3 punktów, ale grała z nie byle przeciwnikiem, ale z PSG. Ciekawe jak zagra Arkadiusz Milik, którego właśnie w tym meczu miał oglądać trener Sousa, ale jest zakażony koronawirusem i zobaczy ten mecz co najwyżej w portugalskiej telewizji.