reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 45°E?

dodano: 2021-10-26 18:18
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Azerspace-2 Intelsat 38 45°East to pozycja orbitalna wspólnie używana przez operatorów satelitarnych Intelsat i Azerkosmos. Obie firmy wykorzystały swoje mocne strony i umiejętności podczas projektowania i produkcji satelity telekomunikacyjnego Azerspace 2/Intelsat 38 oraz eksploatacji tej jednostki na orbicie. Projekt wspiera rosnący popyt na pojemność dla platform DTH, instytucji rządowych i usług sieciowych w Europie, Azji Środkowej i Południowej, na Bliskim Wschodzie i Afryce Subsaharyjskiej.

satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Operatorzy satelitarni
Intelsat to jeden z wiodących globalnych operatorów satelitarnych, mający 99% pokrycia zaludnionych regionów na świecie. Jego flota obejmuje ponad 50 satelitów, ponad 60 naziemnych stacji obsługi satelitarnej i 20 globalnych biur sprzedaży. Firma zatrudnia ponad 1800 pracowników. Historia Intelsat rozpoczyna się w 1962 r. w momencie podpisania amerykańskiej ustawy o łączności satelitarnej. Uruchomienie Early Bird (Intelsat I) - pierwszego komercyjnego satelity komunikacyjnego na orbicie synchronicznej, nastąpiło 3 lata później. Intelsat ma siedzibę w McLean w stanie Wirginia (USA).

Azerkosmos jest jedynym operatorem satelitarnym na Kaukazie, założonym 3 maja 2010 roku i będącym w pełni własnością rządu Republiki Azerbejdżanu. Jego pierwszy satelita Azerspace 1 został wyniesiony w 2013 roku. Dzisiaj odgrywa ważną rolę w branży satelitarnej, łącząc ponad 50 krajów Azji Środkowej, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Strategicznym planem tego operatora jest zwiększanie zasięgu i wachlarza usług, czego dowodem jest drugi satelita Azerspace 2/Intelsat 38.

Kluczowy klient z wiązki europejskiej (Intelsat 38)
Bułgarska firma telekomunikacyjna EAD działa w Bułgarii od 1992 roku, a od ponad 10 lat jest znana konsumentom pod znakiem towarowym Vivacom. Zaczynała jako trzeci operator GSM z licencją nabytą w 2005 roku. Firma przeszła dynamiczną drogę do osiągnięcia pozycji lidera w branży - w 2017 r. świętowała kolejne 5 lat, w których była numerem 1 pod względem osiąganych przychodów w Bułgarii. Dzisiaj Vivacom jest operatorem oferującym szeroką gamę rozwiązań telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych i biznesowych - usługi telefonii komórkowej i stacjonarnej, Internet światłowodowy, telewizję satelitarną DTH i interaktywną IPTV najnowszej generacji, a także oferty indywidualne dla klientów kooperacyjnych. Usługa satelitarna Vivacom jest dostępna komercyjnie od 1 września 2010 roku. W ofercie ponad 150 kanałów SD i HD, umieszczonych na kilku transponderach w DVB-S2 i MPEG-4.
        
Darmowa telewizja FTA 
BNT 4 to międzynarodowy kanał telewizyjny dla Bułgarów za granicą. Posiada uniwersalną ofertę programową, na którą składają się bieżące wiadomości, formaty rozrywkowe, muzyka, programy religijne, historyczne i kulturalne, publicystyka i sport. Jego nadawcą jest Bułgarska Narodowa Telewizja (w skrócie BNT)
 
City TV prezentuje współczesne klipy bułgarskiej i międzynarodowej sceny muzycznej w najpopularniejszych gatunkach pop, dance i R&B. Oferta jest adresowana do młodego pokolenia 15-25 lat. W Bułgarii telewizja nadaje za pośrednictwem satelity i sieci kablowych od 1 października 2005 rokuNajlepszy pakiet bułgarskich stacji radiowych FTA
Od kilku lat Vivacom jest satelitarnym dostawcą najlepszych, bułgarskich rozgłośni radiowych dla FTA. W ofercie ponad 50 stacji lokalnych i ogólnokrajowych. Wśród nich najczęściej słuchane Radio Veselina, BNR Horizont, Radio 1 BG, N-Joy, Darik Radio, BG Radio, Radio Vitosha, NRJ Radio Energy, Radio City, The Voice Bulgaria, bTV Radio, Radio Veronika, Radio 1 Rock, Magic FM, Radio Focus, Radio Fresh, Z-Rock, Radio FM+, Jazz FM, Classic FM i Darik Nostalgie. Wiele tych stacji jest w 20-tce najczęściej wybieranych przez słuchaczy w Bułgarii w przedziale wiekowym 15-69 lat (dane GARB Audience Measurement z 2020 roku).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...