reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chińscy naukowcy zbudowali sprytną broń antysatelitarną

dodano: 2021-10-23 13:05
autor: Jan Borejko | źródło: SCMP

Satelita chiński eksplozja kosmos 360px.jpg Zespół chińskich naukowców wojskowych twierdzi, że zbudował i przetestował antysatelitarne urządzenie robota, które może umieścić mały ładunek wybuchowy 3,5 kg w dyszy steru strumieniowego satelity. Prototyp broni antysatelitarnej został przetestowany w Chinach - podobno potrafi uszkodzić każdego satelitę, niekoniecznie niszcząc go fizycznie.

Satelita chiński eksplozja kosmos 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chińscy naukowcy potwierdzili, że zbudowali niezwykłą broń antysatelitarną, która może wywołać eksplozję. Naukowcy z Chin, którzy zbudowali to urządzenie, twierdzą, że można je umieścić w dyszach steru strumieniowego używanych przez większość satelitów i pozostawać tam przez długi czas całkiem niezauważone. Naukowcy twierdzą, że zdalnie kontrolowany wybuch może spowodować uszkodzenie wybranego satelity i może zostać pomylony z awarią jego silnika.

Zamiast rozerwać satelitę na kawałki, materiał wybuchowy może spowodować „kontrolowaną w czasie, stałą eksplozję”, jak napisali profesor Sun Yunzhong i koledzy z Hunan Defence Industry Polytechnic w Xiangtan w artykule opublikowanym w zeszłym miesiącu w chińskim czasopiśmie Electronic Technology & Software Engineering .

Urządzenie może pozostawać wewnątrz satelity przez dłuższy czas. Może blokować napęd silnika elektrycznego. W razie potrzeby proces można odwrócić, aby oddzielić go od celu i pozostać niezauważonym. Z zewnątrz ten kontrolowany wybuch będzie wyglądał tak, jakby silnik satelity po prostu zawiódł. Dzięki takiemu urządzeniu można uszkadzać/niszczyć dowolne obiekty w kosmosie i nikt się nie domyśli, jaka była przyczyna.

Inna sprawa, że Chińczycy nie podali w jaki praktyczny sposób w praktyce przetestowali tę broń.
Przyglądając się dziwnym przypadkom eksplozji satelitów na orbicie można mieć różne podejrzenia.

Źródło: scmp.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...