reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zhakowano komputer pokładowy elektrycznej Tesli

dodano: 2021-10-23 12:16
autor: Dr. Hack | źródło: The Verge

Tesla red auto elektryczne logo 360px Zespół holenderskich badaczy kryminalistyki świadomie włamał się do komputera pokładowego elektrycznej Tesli, gdzie są przechowywane dane na potrzeby wewnętrzne firmy Tesla. W ten sposób zapewnili sobie dostęp do skarbnicy informacji, które mogą być przydatne w badaniach wypadków. Tesla dotąd nie lubiła się nimi dzielić.

Tesla S kokpit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Holenderscy śledczy włamali się do komputera pokładowego Tesli i co ciekawe znaleźli tam znacznie więcej informacji, niż wcześniej było wiadomo. Naukowcy z Holenderskiego Instytutu Nauk Sądowych odkryli, że komputer pokładowy, który znajduje się w samochodzie elektrycznym Tesli, zawiera wiele przydatnych informacji.

Nie jest tajemnicą, że Tesla rejestruje wszystkie informacje o zachowaniu swoich klientów podczas jazdy, zarówno w celu ulepszenia swojego zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy czy autopilota. Tesla szyfruje swoje dane, aby chronić je przed konkurencyjnymi producentami samochodów elektrycznych, ale holenderskim specjalistom ds. kryminalistyki udało się tam dostać.

Wcześniej było wiadomo, że samochody elektryczne Tesli przechowują informacje m.in. o wypadkach, ale holenderski zespół medycyny sądowej powiedział, że znalazł znacznie więcej danych niż przypuszczano, że tam może być.

Dane te zawierają bogactwo informacji dla ekspertów medycyny sądowej i analityków wypadków drogowych. Mogą pomagać w dochodzeniu w sprawie karnej po śmiertelnym wypadku.

Komputer pokładowy Tesli przechowuje informacje o prędkości samochodu, pozycji przepustnicy, kącie skrętu i sposobie używania hamulców. Niektóre z tych danych mogą być przechowywane przez rok.

Naukowcy mają nadzieję, że firma Tesla zacznie udostępniać badaczom szerszy zakres informacji. 
Taka informacja o włamaniu może mieć konsekwencje dla amerykańskich śledczych, którzy badają wiele wypadków z udziałem samochodów Tesli i pojazdów ratunkowych, gdy używany jest autopilot.

Źródło: theverge.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...