reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więcej programów ekumenicznych w TVP

dodano: 2021-10-21 11:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Telewizja Polska TVP W środę, 20 października zarząd Telewizji Polskiej podpisał porozumienie z przedstawicielami Polskiej Rady Ekumenicznej rozszerzające działalność Redakcji Audycji Ekumenicznych w ofercie TVP.

Fot. J. Bogacz
Podpisanie porozumienia J. Bogacz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas wydarzenia Polską Radę Ekumeniczną reprezentowali: biskup Andrzej Malicki - prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, arcybiskup Abel Andrzej Popławski - wiceprezes PRE, ks. dr Grzegorz Giemza - dyrektor biura PRE, diakon, Halina Radacz - kierownik Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP oraz ks. Łukasz Leonkiewicz - z Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP.
 

- Chrześcijaństwo jest we współczesnym świecie religią stawianą przed szczególną próbą. Jest to najbardziej atakowana religia na świecie, ponosi najwięcej ofiar i doświadcza straszliwych prześladowań. Codziennie giną chrześcijanie wielu obrządków. Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym - powiedział Jacek Kursi, prezes Telewizji Polskiej.

- Polska jest domem - dlatego chętnie odwołujemy się do jej dziedzictwa, którym jest I Rzeczpospolita. To tu spotkał się Kościół Wschodu i Zachodu. To tu wiernym obu tych Kościołów żyło się bezpiecznie i dobrze, w związku z czym stanowił on przykład dla innych narodów i państw europejskich. Chcemy, aby ta wyjątkowa tradycja dialogu i porozumienia trwała nadal - powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej.

Podpisane porozumienie określa zasady funkcjonowania Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP oraz warunków przygotowania i nadawania przekazów publicystycznych, informacyjnych społecznych i kulturalnych Kościołów i organizacji zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Na mocy zawartego porozumienia Telewizja Polska ma zapewnić wsparcie w realizacji i emisji tych programów w pasmach ogólnopolskich i regionalnych oraz kanałach tematycznych. Pojawią się też nowości, jak stałe pasmo - film dokumentalny, magazyn ekumeniczny oraz w TVP Kultura cotygodniowa emisja nabożeństw Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...