reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ransomware zakłócił działanie amerykańskich stacji telewizyjnych

dodano: 2021-10-20 10:09
autor: HacKing | źródło: Sinclair Broadcast Group

haker hacker Grupa mediowa Sinclair Broadcast Group, Inc., która zarządza lub świadczy usługi dla 185 stacji telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych, w tym dla ABC, CBS, NBC i Fox, poinformowała, że miała w ostatnim czasie do czynienia z ransomware. Jest to oprogramowanie, które blokuje dostęp do komputera lub uniemożliwia odczyt danych, np. poprzez szyfrowanie, a następnie żąda od ofiary okupu za przywrócenie pierwotnego stanu.

satkurier.pl
Haker cyber atak piractwo komputer niemcy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
16 października br. SBG zidentyfikowała i rozpoczęła dochodzenie oraz podejmowanie kroków w celu powstrzymania potencjalnego incydentu naruszenia zabezpieczeń. 17 października grupa odnotowała, że ​​niektóre serwery i stacje robocze w jej środowisku zostały zaszyfrowane przy użyciu oprogramowania ransomware, a sieci biurowe i operacyjne zostały zdezorganizowane. Ponadto wyciekły dane spółki. SBG pracuje teraz nad ustaleniem, jakie informacje zawierały przejęte dane, by podjąć dalsze kroki.
 

- Niezwłocznie po wykryciu incydentu związanego z bezpieczeństwem, powiadomione zostało kierownictwo wyższego szczebla, a spółka wdrożyła swój plan reagowania na takie zdarzenia, podjęła działania mające na celu powstrzymanie incydentu oraz wszczęła dochodzenie. Zaangażowano radcę prawnego, firmę kryminalistyczną ds. cyberbezpieczeństwa oraz innych specjalistów ds. reagowania na incydenty. Spółka powiadomiła również organy ścigania i inne agencje rządowe. Dochodzenie kryminalistyczne nadal trwa - informuje Sinclair Broadcast Group.

Jak dodaje SBG, zdarzenie to spowodowało i może nadal powodować zakłócenia w działalności firmy, w tym w zakresie dostarczania lokalnych reklam przez lokalne stacje nadawcze w imieniu jej klientów. - Firma dokłada wszelkich starań, aby szybko i bezpiecznie przywrócić operacje - czytamy w komunikacie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...