reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Macedońska platforma Mtel do końca roku?

dodano: 2021-10-17 09:32
autor: RO | źródło: satkurier.pl/slobodenpecat.mk

Telekom Srbija Nowy, macedoński pakiet z satelity Astra 3B (23,5°E), zawierający dotychczas kanały państwowej telewizji MRT, zostaje poszerzony o prywatną stację telewizyjną Nasza TV. Wszystkie transmisje są realizowane w MPEG-4 z rozdzielczością SD na częstotliwości 11,895V (DVB-S2) i są zaszyfrowane w systemie Nagra MA.

nasatv.com.mk
Nasza TV Macedonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serbski operator telekomunikacyjny Telekom Srbija zamierza do końca tego roku wprowadzić platformę telewizji satelitarnej do Macedonii Północnej. Niedawno operator założył w Skopje swoją firmę Mtel, tak samo, jak nazywają się jego firmy w Czarnogórze i Bośni i Hercegowinie. Mtel poza sektorem DTH, działa również w telefonii komórkowej i Internecie światłowodowym.

Dla nas decyzje podjęte na Forum Ekonomicznym w Skopje są bardzo ważne, ponieważ jesteśmy firmą, która chce być liderem w regionie. Mieliśmy plany rozszerzenia rynków w Macedonii Północnej i Albanii - plany pochodzą sprzed trzech lat. Próbowaliśmy wejść na albański rynek kupując Telekom Albania (obecnie One Telecommunications - red.), ale w końcu nam się to nie udało

- powiedział dyrektor generalny Telekom Srbija, Vladimir Lucic.


Aktualnie serbski Telekom buduje ofertę programową na nowym transponderze satelity Astra 3B (23,5°E). Krótko z 11,895V nadawał macedońskie kanały RTV21 M i TV 24, ale emisję zawiesił. Trwają testy i w każdej chwili można spodziewać się włączeń tych kanałów, a także innych.

Nasza TV wypełnia niszę w swoim regionie, koncentrując się na macedońskiej kulturze, biznesie, sporcie i turystyce. Stacja jest dystrybuowana w sieciach kablowych i IPTV w 13 krajach regionu (Macedonia, Bułgaria, Grecja, Albania, Kosowo, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Rumunia, Węgry, Austria). W samej Macedonii dociera do około 400 tys. abonentów, a rozszerzony zasięg pozwala dotrzeć do ponad 30 mln potencjalnych widzów.

Parametry techniczne:
Astra 3B (23,5°E)
tp. 210 (11,895 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

ID: Nasa TV
PID V: 2681 (MPEG-4 / SD)
PID A: 2682 (mac)
PID PCR: 2681
SID: 20268
PID PMT: 2680
Kodowanie: Nagra MA


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...