reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozwój dekodera Eutelsat w regionie MENA

dodano: 2021-10-15 18:54 | aktualizacja: 2021-10-15 22:35
autor: RO | źródło: telesatellite.com

Sat.tv W ubiegłym roku Eutelsat wprowadził swój dekoder z logo Sat.tv w regionie MENA. Projekt miał na celu ułatwienie widzom uporządkowania setek dostępnych bezpłatnie kanałów w łatwych w użyciu opcjach menu z logo i obrazkami kanałów. Większość operatorów płatnej TV robi to od lat, ale na rynku MENA, zdominowanym przez kanały FTA, oglądalność jest rozproszona na prawie 1000 kanałów, a ich lokalizacja jest mało logiczna. W efekcie został opracowany unikalny przewodnik po programach EPG.

Eutelsat
Sat.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat zatrudnił dodatkowy personel do współpracy ze sprzedawcami elektroniki w całym regionie i do informowania nadawców o zaletach nowego, specjalnie przygotowanego dekodera.

Robert Lakos, konsultant z Dubaju, który doradzał Eutelsatowi podczas realizacji projektu, mówi, że pojawiły się wyzwania, zwłaszcza w ostatnich miesiącach.

Covid-19  spowodował dwa częściowo powiązane kryzysy, które wstrząsnęły łańcuchami dostaw w regionie MENA. Pierwszym kryzysem był niedobór mikroprocesorów, który był odczuwalny w wielu branżach. Od lutego mocno uderzył we wszystkie odbiorniki. Ceny układów scalonych i innych komponentów poszły w górę, a wielu azjatyckich dostawców zawiesiło produkcję i dostawy. Obecnie koszty fabryczne nowej produkcji dekoderów FTA -  zarówno z logo Sat.tv, jak i bez - wzrosły o około 25%. Był to ogromny szok dla ekosystemu, który przyzwyczaił się do stale spadających, nigdy nie rosnących kosztów produkcji.

Drugi kryzys to koszty dostaw. Wysłanie kontenera przewożącego ponad 10 tys. dekoderów z Chin do Dubaju kosztowało 2 tys. dolarów. Dziś ten sam pojemnik kosztuje ponad 8 tys. dolarów. Dostawy do innych miejsc w regionie MENA, takich jak Maroko czy Egipt, również wzrosły. Należy pamiętać, że dekodery FTA zazwyczaj kosztują od 6 do 8 dolarów za sztukę, więc wzrost kosztów dostawy to dodatkowe 10% do ceny za sztukę. Poza kryzysem mikroprocesorów jest to trudny rok dla łańcuchów dostaw

- powiedział Robert Lakos, konsultant z Dubaju.


Więcej na temat usługi Sat.tv.

Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...