reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gwarancja Ukrainy na finansowanie multipleksu MX-7

dodano: 2021-10-13 14:02
autor: RO | źródło: obob.tv

DVB-T2 Ukraina Gabinet Ministrów Ukrainy popiera pozyskanie 490 mln hrywien w ramach gwarancji rządowej na tworzenie multipleksu NTC przez państwowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT. Nowy, ogólnokrajowy multipleks MX-7 zapewni pokrycie transmisją cyfrową prawie 90% terytorium Ukrainy, w tym terenów graniczących z Rosją i objętych konfliktem zbrojnym.

kot antena NTC naziemna telewizja cyfrowa kotek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do uruchomienia MX-7 konieczny jest zakup i instalacja 158 cyfrowych nadajników telewizyjnych w standardzie DVB-T2. Pojemność multipleksu pozwoli na nadawanie do 12 kanałów TV i 3 stacji radiowych. Emisja będzie prowadzona z użyciem nowszej kompresji HEVC/H.265. Z tych standardów korzystają już takie kraje, jak Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia czy Hiszpania.

Z kolei Polska przełączy obecne multipleksy DVB-T/MPEG-4 do DVB-T2/HEVC w pierwszym półroczu 2022 roku.
 

Rozwijanie infrastruktury informacyjnej jest głównym zadaniem państwa w wojnie hybrydowej. Są to kwestie zapewnienia bezpieczeństwa informacji, interesów narodowych oraz przeciwdziałania zewnętrznym negatywnym wpływom informacyjnym. Dlatego powstała potrzeba uruchomienia państwowego systemu nadawania cyfrowej telewizji

- powiedział przewodniczący Państwowej Służby Specjalnej Łączności i Ochrony Informacji Ukrainy, Jurij Szczigol.

Choć mówi się o dużym znaczeniu państwowego multipleksu, to lokalni urzędnicy postanowili zadbać o to, by oglądało go jak najmniej widzów. Transmisja MX-7 jest planowana w paśmie VHF, podczas gdy ogólnokrajowe multipleksy Zeonbud (MX-1, MX-2, MX-3, MX-5) są nadawanie w UHF. Nie wiadomo, jakie będą rezultaty odbioru multipleksu MX-7 na antenach obecnie używanych w ukraińskich gospodarstwach domowych, dlatego grupy medialne nie popierają tego pomysłu. Trzeba jeszcze dodać, że zakupione kilka lat temu przez Ukraińców odbiorniki DVB-T2 w większości nie są przygotowane do kompresji HEVC, więc wymiana odbiornika będzie obowiązkowa dla odbioru multipleksu MX-7.

Grupa 1+1 Media uważa tworzenie MX-7 za populistyczną i nieprzemyślaną decyzję. Z kolei Media Group Ukraine nazywa cały projekt nonsensem, na który przeznaczono dużo środków budżetowych.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...