reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat zapewni pojemność satelitarną na Grenlandii

dodano: 2021-10-08 15:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Hispasat

Hispasat Hiszpański operator satelitarny Hispasat podpisał umowę z Tele Greenland A/S, krajową firmą telekomunikacyjną w Grenlandii, na wydzierżawienie pojemności na satelicie Amazonas Nexus do końca jego eksploatacji. Umowa umożliwi Tele Greenland A/S poprawę dostępu do Internetu satelitarnego w północnej i wschodniej Grenlandii. Pojemność ta pozwoli również na świadczenie usług korporacyjnych dla spółek górniczych oraz służenie jako zapasowy system przywracania usług łączności w sytuacjach awaryjnych.

Hispasat
Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na satelicie Amazonas Nexus, który jest obecnie produkowany przez Thales Alenia Space i którego wystrzelenie planowane jest na drugą połowę 2022 roku, umieszczony zostanie potężny ładunek 800 MHz w paśmie Ku, zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia zasięgu w Grenlandii. Dedykowana misja będzie znana pod nazwą Greensat. Greensatowi towarzyszyć będą znaczące inwestycje w stacje naziemne i lokalny dostęp 4G.

Amazonas Nexus to satelita o wysokiej przepustowości (HTS) zaprojektowany w innowacyjnej architekturze, która łączy pasma Ku i Ka w celu optymalizacji komunikacji i zwielokrotnienia pojemności dostępnej do użytku komercyjnego. Satelita będzie również wyposażony w najnowszej generacji Digital Transparent Processor (DTP), który będzie w stanie cyfrowo przetwarzać odbierane przez satelitę sygnały i zwiększać jego elastyczność na orbicie. Nowy, supernowoczesny satelita będzie obejmował zasięgiem cały kontynent amerykański, korytarze północnego i południowego Atlantyku (oba obszary o dużym ruchu lotniczym i morskim) oraz Grenlandię.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...