Finał Ligi Narodów UEFA: Hiszpania - Francja

dodano: 2021-10-08 10:54 | aktualizacja: 2021-10-09 08:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

Liga Narodów UEFA Dwa pierwsze spotkania turnieju finałowego Ligi Narodów UEFA nie zawiodły, dostarczając sporych emocji. A już w niedzielę, 10 października poznamy zwycięzcę drugiej edycji tych rozgrywek. W finale dojdzie do meczu Hiszpania – Francja. Transmisja na żywo w TVP2 i Polsacie Sport.

UEFA/Polsat Sport

W niedzielę poznamy triumfatora drugiej edycji Ligi Narodów UEFA. Pierwszą w 2019 roku wygrali Portugalczycy, pokonując Holendrów w finale 1:0. Tym drużynom nie udało się tym razem awansować do Final Four. W turnieju znalazły się cztery topowe reprezentacje na Starym Kontynencie.

W pierwszym półfinale porażkę poniosła drużyna uważana za faworyta. W środę w Mediolanie Włosi mieli do 38 spotkań przedłużyć passę występów bez porażki. Ale to Hiszpania zasłużenie zwyciężyła 2:1. Gospodarzom nie ułatwiła zadania czerwona kartka dla Leonardo Bonucciego w pierwszej połowie.

Już wtedy piłkarze Luisa Enrique prowadzili po golu Ferrana Torresa. Tuż przed przerwą zawodnik Manchesteru City podwyższył prowadzenie. Po raz drugi znakomicie asystował mu Mikel Oyarzabal. Dla Italii honorową bramkę zdobył Lorenzo Pellegrini.

W czwartek ekipa z Półwyspu Iberyjskiego poznała rywala w niedzielnym meczu o tytuł. Została nim Francja, która po znakomitej pogoni w drugiej połowie pokonała Belgię 3:2.

Do przerwy Czerwone Diabły prowadziły dwiema bramkami. Hugo Llorisa pokonali Yannick Carrasco oraz Romelu Lukaku. W drugich 45 minutach Francuzi pokazali, dlaczego zostali trzy lata temu mistrzami świata. To był ich popis. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Karim Benzema, a wyrównał z rzutu karnego Kylian Mbappe. Nieoczekiwanym bohaterem został w 90. minucie Theo Hernandez.

W niedzielę najpierw dojdzie do starcia o 3. miejsce między Włochami i Belgią (15:00). O której finał Ligi Narodów? Mecz rozpocznie się o godz. 20:45 na San Siro w Mediolanie.

Francuzi po sensacyjnej porażce ze Szwajcarią w Euro 2020 znów zagrają w kolejnym finale dużej imprezy. W finale mundialu 2018 pokonali Chorwatów, ale dwa lata wcześniej ulegli Portugalczykom w meczu o tytuł mistrzów Europy.

Będąca w przebudowie reprezentacja La Roja po kilku latach słabszych wyników była blisko finału Euro 2020, ale po karnych uległa Włochom. To ona wygrali ostatnie rozegrane spotkanie z Trójkolorowymi. W marcu 2017 roku zwyciężyła 2:0, ale z tamtego składu w finale zagra tylko Sergio Busquets i być może Koke.

Plan transmisji - Liga Narodów UEFA:

10 października (niedziela)

15:00 Mecz o 3. miejsce: Włochy - Belgia (Turyn): Polsat Sport Extra, 1. połowa w TVP1, 2. połowa w TVP2