reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-11-27 - 2021-11-28

6. runda SailGP w Sportklubie

dodano: 2021-10-06 22:29
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub

SailGP Sportklub Niecały miesiąc po zmaganiach w Saint-Tropez najlepsi żeglarze świata znów stają do walki o punkty w SailGP. Tym razem przenoszą się nieco dalej na południe, do Hiszpanii. Regaty u wybrzeży Kadyksu już 9 i 10 października wyłącznie w kanale Sportklub

Sportklub
SailGP Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
6. runda SailGP na żywo w Sportklubie! Kolejny przystanek – Kadyks  
Najbliższe starty w SailGP będą pierwszymi w historii tej serii zorganizowanymi na wodach Hiszpanii, a jednocześnie szóstą rundą bieżącego sezonu. Wydarzenie to połączone zostanie ze świętem narodowym kraju, Dniem Kolumba, które przypada 12 października, a będzie też częścią obchodów upamiętniających pierwsze opłynięcie kuli ziemskiej. Ekspedycja pod wodzą Ferdynanda Magellana w 1519 roku opuściła Andaluzję, a do Hiszpanii, do Sanlucar de Barrameda, powróciła w 1522 roku. 
  
W SailGP rywalizacja nie będzie trwała tak długo, w Kadyksie czekają nas bowiem tylko 2 dni zmagań, wszystko wskazuje jednak na to, że będą to zmagania na najwyższym światowym poziomie. W Hiszpanii szykują się niezwykle zacięte wyścigi, nikt nie będzie chciał odpuścić, bo ścisk w czubie klasyfikacji generalnej jest potężny i w końcowym rozrachunku może okazać się, że każdy punkt na zakończenie sezonu będzie punktem na wagę złota. 
  
Klasyfikacja na podium w SailGP jest dynamiczna niczym w kalejdoskopie i zmienia się praktycznie po każdej rundzie.
Obecnie otwierają ją Japończycy, którzy triumfowali w poprzednich zawodach w Saint-Tropez, a w poprzednich miesiącach zwyciężyli też we Włoszech i zajęli drugie miejsce w duńskim Aarhus. Azjaci zdecydowanie rozkręcają się z każdym kolejnym startem i w Kadyksie na pewno będą walczyli o udział w finałowym wyścigu, a w nim o zajęcie jak najwyższej pozycji. 
  
Miesiąc temu na francuskich wodach jako drudzy linię mety minęli Amerykanie i oni też zajmują póki co drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do Japończyków tracą zaledwie dwa punkty, ale muszą bronić się przed całą koalicją rywali, czających się tuż za ich plecami. Trzeci w generalce Australijczycy mają bowiem dokładnie taki sam dorobek punktowy, a kolejni, Brytyjczycy, zgromadzili zaledwie jedno „oczko” mniej. 
  
Czwartą pozycję okupują na razie Hiszpanie, przed własną publicznością na pewno będą walczyli jednak o poprawienie tej pozycji, tym bardziej, że w Saint-Tropez spisywali się nadspodziewanie dobrze i zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Żeglarze z Półwyspu Iberyjskiego nie mogą narzekać w tegorocznym SailGP na nadmiar szczęścia, jeśli jednak nie opuści ich ono podczas startów przed własną publicznością, wówczas mogą być groźni dla wszystkich rywali. 
  
Start w Kadyksie to już 6. runda bieżącego sezonu w SailGP.
Po niej przed siedmioma najlepszymi załogami na świecie ponad dwumiesięczna przerwa, kolejny start zaplanowano bowiem w przedświąteczny weekend, 17 i 18 grudnia w Sydney. Dwie kolejne rudny odbędą się już w 2022 roku – najpierw pod koniec stycznia w Christchurch w Nowej Zelandii i wreszcie wieńczący sezon finał w San Francisco 26-27 marca.

Wszystkie wyścigi całego cyklu wyłącznie w Sportklubie. 
  
Plan transmisji:

9 października (sobota)

16:30 SailGP w Kadyksie, Sportklub (na żywo), 

10 października (niedziela)

22.50 SailGP w Kadyksie, Sportklub (retransmisja)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...