Grają Świątek w Ostrawie i Hurkacz w Metz

dodano: 2021-09-24 23:05 | aktualizacja: 2021-09-24 23:40
autor: Jan Borejko | źródło: Polsat Sport/TVP Sport

Ostrava Open WTA 500 w Ostrawie Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Ostrawie. Polska tenisistka nie bez kłopotów w dwóch setach pokonała Kazaszkę Jelenę Rybakinę 7:6 (5), 6:2. Jej rywalką w sobotnim półfinale będzie Maria Sakkari, półfinalistka French Open i US Open. Także Hubert Hurkacz nie zawodzi w w turnieju ATP Metz - rozstawiony z nr 1 polski tenisista jest już w półfinale. W sobotę 25 września zmierzy się z zawodnikiem, który do turnieju przebił się z eliminacji - Hurkacz zagra z Peterem Gojowczykiem.

satkurier.pl

Świątek vs. Sakkari
Dla Marii Sakkari to najlepszy rok w karierze. To właśnie ona zatrzymała Igę w Paryżu. W ćwierćfinale pokonała Polkę 6:4, 6:4. Później przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju Barborą Krejcikovą. Zresztą podobnie było w Nowym Jorku, gdzie uległa Emmie Raducanu.

W Ostrawie także nie straciła jeszcze seta, eliminując Jelenę Ostapenko oraz Terezę Martincovą (7:5, 6:3). Teraz czas na rewanż.

Początek meczu około godziny 14:00. Na pewno nie zacznie się wcześniej. Będzie to drugie spotkanie dnia. Wcześniej odbędzie się debel. Drugą parę półfinałową tworzą Estonka Anett Kontaveit i Czeszka Petra Kvitova.

Hurkacz vs. Gojowczyk
Rywal Polaka do turnieju głównego dostał się w eliminacjach, więc będzie to dla niego już szóste starcie w ostatnich dniach. 107. w rankingu ATP Niemiec wyeliminował już m.in. Karena Chaczanowa. W ćwierćfinale wygrał w trzech setach z Marcosem Gironem.

Polak mierzył się już z tym rywalem, także na kortach twardych. W zeszłorocznym US Open okazał się zdecydowanie lepszy, zwyciężając 6:3, 6:4, 6:4.

Początek meczu po godzinie 14:00. Będzie to pierwszy mecz dnia. Później dojdzie do drugiego półfinału między Gaelem Monfilsem i Pablo Carreno Bustą. Po jego zakończeniu Hurkacz znów pojawi się na korcie. Zagra z Janem Zielińskim o finał gry podwójnej. Ich rywalami będą najwyżej rozstawieni Fin Henri Kontinen oraz reprezentujący Japonię Ben McLachlan.