reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Właściciel Canal+ dąży do przejęcia Lagardère

dodano: 2021-09-16 19:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Vivendi/Reuters/satkurier.pl

Lagardere Francuski gigant medialny Vivendi poinformował 15 września br., że zamierza kupić kolejne udziały w Lagardère, co jeszcze bardziej zbliży go do przejęcia kontroli nad tym wydawnictwem. Właściciel Grupy CANAL+ ma już 27 proc. udziałów w Lagardère, a chce nabyć kolejne 17,93 proc. od Amber Capital, w cenie 24,10 euro za akcję, czyli za łączną kwotę około 610 mln euro.

Lagardere


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vivendi informuje, że gdy tylko przekroczy próg 30 proc. udziałów, zgodnie z wymogami francuskiego prawa, złoży pełną ofertę na przejęcie Lagardère, po tej samej cenie za akcję. To określiłoby wartość Lagardère na około 3,4 mld euro, w porównaniu z kapitalizacją rynkową na środowym zamknięciu wynoszącą 2,7 mld euro.

Dodajmy, że spadkobierca i dyrektor generalny Arnaud Lagardère już od jakiegoś czasu stopniowo sprzedaje udziały w konglomeracie. W zeszłym roku sprowadził takich inwestorów, jak Vivendi czy biznesmena Bernarda Arnaulta.

Oprócz działalności wydawniczej i związanej z podróżami, Lagardère nadal posiada wpływowe aktywa medialne. Należą do nich tygodniki „Paris Match” i „Le Journal du Dimanche” oraz stacja radiowa Europe 1.

Zamknięcie sprzedaży udziałów Amber Capital może potrwać długie miesiące i najpierw wymagane są stosowne zgody regulacyjne, w tym z Unii Europejskiej. Celem Vivendi jest sfinalizowanie transakcji najpóźniej 15 grudnia 2022 roku. Jego udziały w Lagardère wzrosłyby wówczas do 45,1 proc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...