reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny: w niecały rok sprzedano 1,8 mln elektrycznych aut

dodano: 2021-09-13 19:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: China Automotive Battery Innovation Alliance

Bateria litowa auta elektryczne Chiny China 360px.jpg Produkcja baterii do nowych pojazdów energetycznych (NEV) w Chinach wzrosła o 161,7 proc. rok do roku, osiągając w sierpniu 19,5 GWh. Chiński przemysł NEV nadal  szybko się rozwija. Chińska produkcja baterii litowo-żelazowo-fosforanowych wyniosła w sierpniu 11,1 GWh, co oznacza wzrost o 268,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, wynika z danych China Automotive Battery Innovation Alliance. Produkcja litowych baterii jest podstawą wzrostu sprzedaży elektrycznych aut. W Chinach sprzedano 1,8 mln szt. w 8 miesięcy 2021 r.

Xinhua/Yang Shiyao
Bateria litowa Chiny China 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z danych wynika, że ​​w tym okresie Chiny wyprodukowały również 8,4 GWh trójskładnikowych baterii litowych, co oznacza wzrost o 91,5 proc. rok do roku.

Według Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów, sprzedaż elektrycznych pojazdów (NEV) w Chinach osiągnęła tylko w sierpniu 2021 r. rekordowy poziom 321 tys. sztuk, co stanowi wzrost o 180 proc. rok do roku.

Jak wynika z danych z Chin, w ciągu pierwszych 8 miesięcy sprzedaż elektrycznych samochodów wzrosła o 190 proc. rok do roku do 1,8 mln egz

Czyli jednak można w niecały rok sprzedać 1,8 mln elektrycznych aut, a w Polsce już jest to niemożliwe, a obiecany 1 mln aut elektrycznych w Polsce to czysta mrzonka. Warto byłoby się przyjrzeć jak Chińczycy przechodzą z aut spalinowych na elektryczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...