reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Słowacka platforma Orange TV razem z Canal+

dodano: 2021-08-26 18:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz/satelitnatv.sk/Orange/satkurier.pl

Orange TV cez satelit Słowacja SK Jesienią tego roku słowacki operator telekomunikacyjny Orange Slovensko zakończy działalność swojej platformy satelitarnej Orange TV. Oznacza to wyłączenie z pojemności Eutelsatu na 16°E kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych. W zamian powstać ma nowa usługa, we współpracy z Grupą CANAL+, która jest właścicielem takich m.in. platform, jak Skylink i freeSAT (Astra 3B - 23,5°E).

Orange Slovensko
Orange TV cez satelit Słowacja SK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W styczniu br. spółka Orange Slovensko ogłosiła zakończenie sprzedaży Orange TV cez satelit (Orange TV przez satelitę) dla nowych klientów, w celu wprowadzenia usługi o bogatszej treści i funkcjonalności. Nowa usługa telewizyjna ma uzupełnić dotychczasowe portfolio usług Orange, w tym Orange TV cez kábel i Orange TV cez internet.
 

- Znaczny wzrost dostępności naszych usług telewizyjnych w ostatnich latach, w połączeniu ze strategicznym ukierunkowaniem działalności na usługi o wyższej wartości dodanej, skłonił nas do podjęcia decyzji o przejściu na alternatywę dla pierwotnej usługi satelitarnej. Przyniesie to klientom bogatsze treści i więcej funkcjonalności, a my wprowadzimy usługę na rynek we współpracy z nowym partnerem, CANAL+ - powiedział Martin Hromkovič, dyrektor ds. marketingu B2C i marki w Orange Slovensko.

Usługa Orange TV cez satelit została uruchomiona przez operatora w połowie sierpnia 2018 roku jako uzupełnienie portfolio głównych usług Orange TV. Jej celem było udostępnienie bogatej zawartości Orange TV jak najszerszemu gronu odbiorców. Dzięki rozbudowie własnej sieci i współpracy z partnerami, obecny zasięg usługi IPTV od Orange (Orange TV cez kábel) jest ponad dwukrotnie większy niż w 2018 roku. Obecnie na Słowacji może mieć do niej dostęp ponad 1,3 mln gospodarstw domowych.

Warto dodać, że również w Polsce spółka Orange współpracuje w zakresie usługi satelitarnej z CANAL+. Z Orange TV można korzystać poprzez satelitę Eutelsat Hot Bird (13°E). Na naszym rynku dostępna jest również usługa telewizyjna Orange w modelu IPTV. Na koniec czerwca br. z usługi satelitarnej Orange korzystało 376 tys. klientów, a z IPTV - 642 tys. klientów. Generalnie trend wśród abonentów Orange Polska jest taki, że rośnie zainteresowanie IPTV, a spada telewizją satelitarną.

Źródło: parabola.cz  satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...