reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRK Film: „Polański, Horowitz. Hometown” w kinach

dodano: 2021-08-20 01:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krakowska Fundacja Filmowa/satkurier.pl

Krakowska Fundacja Filmowa „Polański, Horowitz. Hometown” Od piątku, 20 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Polański, Horowitz. Hometown”. Producentem tego dokumentalnego filmu jest KRK Film, a dystrybutorem Krakowska Fundacja Filmowa. Za scenariusz, reżyserię i montaż odpowiadają Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła, za zdjęcia Łukasz Herod, Yori Fabian, Grzegorz Głupczyk i Krzysztof Sowiźrał, za muzykę Jerzy Petersburski, Leopold Rosner, Herman Rosner, Krzysztof Komeda i Leszek Możdżer, a za dźwięk Krzysztof Bąk i Piotr Fede.

Krakowska Fundacja Filmowa „Polański, Horowitz. Hometown”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po kilkudziesięciu latach udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma - ale także tych, dzięki którym przeżyli zagładę. Jak czytamy w opisie, film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

„Polański, Horowitz. Hometown” - o filmie - produkcja: Polska 2021 rok, reżyseria: Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła, scenariusz: Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła, zdjęcia: Łukasz Herod, Yori Fabian, Grzegorz Głupczyk i Krzysztof Sowiźrał, muzyka: Jerzy Petersburski, Leopold Rosner, Herman Rosner, Krzysztof Komeda i Leszek Możdżer, montaż: Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła, dźwięk: Krzysztof Bąk i Piotr Fede, producent: KRK Film, dystrybucja: Krakowska Fundacja Filmowa, czas trwania: 75 minut.
 
Roman Polański i Ryszard Horowitz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polański, Horowitz. Hometown”, foto: Krakowska Fundacja Filmowa
Roman Polański i Ryszard Horowitz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Polański, Horowitz. Hometown”, foto: Krakowska Fundacja Filmowa


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...