reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX L1 wraca za sprawą Michała Winnickiego

dodano: 2021-08-16 11:11 | aktualizacja: 2021-08-16 16:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl/radiopolska.pl

NTC antena naziemna telewizja cyfrowa DVB-T 15 sierpnia br. ruszyła testowa emisja lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - MUX L1. Jego operatorem jest MWE Teleport Michała Winnickiego. Wcześniej częstotliwości były wykorzystywane przez Telewizję Łużyce. MUX L1 obejmuje swoim zasięgiem zachodnią część województwa dolnośląskiego. Dokonano też redukcji liczby kanałów w innych multipleksach grupy MWE.

antena naziemna DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisja testowa MUX L1 ruszyła 15 sierpnia na kanale 38 (610 MHz) z wieży na Łysej Górze koło Dziwiszowa. Aktualnie emisja prowadzona jest z mocą 2 kW ERP, jednak jak zapewnia przedstawiciel MWE Teleport na forum.satkurier.pl, docelowo będzie to 10 kW ERP. W multipleksie wyszukuje się MWE Test z animacją Adventure HD. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie kanały trafią do docelowego składu MUX L1. Na pewno będzie to STARS.TV, wynika z informacji przekazanych na forum.satkurier.pl przez właściciela tej stacji muzycznej. W projekt zaangażowana jest także TV Dami Jelenia Góra.

Sygnał MUX L1 pierwotnie nadawany był z trzech obiektów: Chojnów / Komin ZPWP DOLPAP, Gryfów Śląski / Rząsiny oraz Jelenia Góra / ul. Zgorzelecka.

Warto dodać, że kilka dni wcześniej przeprowadzone zostały zmiany w innych multipleksach grupy MWE. Z MUX L3 (nadawanego w Łodzi, Częstochowie, Kamieńsku i Tomaszowie Mazowieckim) usunięto Biznes24, Gold TV, Ultra TV i Home TV, z MUX L4 dla Wrocławia, Świdnicy i okolic - Biznes24, Gold TV, Ultra TV, Home TV i TVC, a z eksperymentalnego MUX w Szczecinie usunięto Biznes24, Gold TV, Ultra TV i TVC. Dzięki zmianie modulacji, przy tej samej mocy nadajnika oferowany jest lepszy zasięg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...