reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chacarte - Canal Satellite zmieni karty kodowe do końca roku

dodano: 2001-07-19 00:05 | aktualizacja: 2001-07-19 00:05
autor: H | źródło:

Canal Satellite Numerique i inne pakiety cyfrowe, w tym polska Cyfra+, stosujące system Seca, nie były dotąd w stanie skutecznie się obronić przed powszechnym piractwem. Planowana jest akcja "Chacarte", podczas której ma nastąpić całkowita wymiana kart kodowych. Na początek pójdzie zapewne francuski Canal Satellite Numerique...Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Programowanie kart Cyfry+ w Polsce (tzw. Mosc), przestało dawno być problemem dla początkującego hackera, który po zakupie lub zrobieniu programatora, zdobył w prosty sposób odpowiednie oprogramowanie i kody w Internecie.

Canal+ Technologies, odpowiedzialny za system Seca-Mediaguard, postanowił w końcu podjąć odpowiednie środki i kontratakować. Najpierw z każdym z krajów, gdzie cyfrowy pakiet ma Canal+, kontrolnie zakupiono zmodyfikowane karty oryginalne, aby stwierdzić, jak w przyszłości zabezpieczyć się przed tym procederem.

Planowana jest akcja "Chacarte", podczas której ma nastąpić całkowita wymiana kart. Na początek pójdzie zapewne francuski Canal Satellite Numerique. Daty i szczegóły operacji nie są znane, ale ma to nastąpić do końca roku - przynajmniej we Francji.

Nowe karty mają podobno mieć takie zabezpieczenia algorytmów kodowania, które całkowicie uniemożliwią wszelkie zmiany czy nielegalne przeprogramowanie.

Nie ma informacji, co do tego typu akcji, mającej odbyć się także w Polsce z kartami Cyfry+. Jest to bardzo prawdodopodobne, bo do paryskiej siedziby Canal+ Technologies trafiło kilka zmodyfikowanych kart Cyfry+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...