reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika z pasmem o powstaniu warszawskim

dodano: 2021-07-31 17:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) W niedzielę, 1 sierpnia br. o godz. 15:25, w związku z 77. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, TV Republika przygotowała dla swoich widzów specjalne pasmo. Powstanie warszawskie było najbardziej heroicznym zrywem podczas II wojny światowej, a jego uczestnicy oddawali życie za suwerenność swojej ojczyzny. W 77. rocznicę tego wydarzenia na antenie TV Republika będzie można wysłuchać wspomnień, rozmów i dyskusji na ten temat. Pojawią się także informacje na temat akcji „BohaterON”.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niedzielę, 1 sierpnia br. o godzinie 15:26 wprowadzenie historyczne wygłosi doktor Krzysztof Jabłonka. Następnie na temat uczestnictwa dzieci w powstaniu warszawskim, o godzinie 15:43, wypowiedzą się: Monika Kowaleczko - reżyser filmu „Fajna Ferajna”, Barbara Rybeczko oraz Halina Stańczak-Kryska - uczestniczki powstania warszawskiego.

Doktor Adam Buława oraz profesor Bogdan Musiał o godzinie 16:09 odpowiedzą na pytanie, jak wyglądało powstanie warszawskie oraz co zrobił Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Godzina 16:33 będzie należała do Tadeusza Płużańskiego - historyka oraz publicysty, który opowie o losie powstańców w czasach komunizmu. Z kolei o godzinie 16:57 TV Republika zaprosi do studia, gdzie transmitowana będzie godzina „W”.

Rozmowa z powstańcem podpułkownikiem Waldemar Nowakowski pseudonim Gacek” odbędzie się o godzinie 17:22. Ostatnim gościem, o godzinie 17:46, będzie Agnieszka Łesiuk-Krajewska, a tematami będą inauguracja akcji „BohaterON” oraz pomoc dla powstańców warszawskich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...