reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Republika Dzieci” - film TVP w kinach

dodano: 2021-07-30 03:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Republika Dzieci” Od piątku, 30 lipca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Republika Dzieci”. Producentem filmu jest Wytwórnia Doświadczalna, koproducentami są TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych, Cinelight i Centrala, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Rzepa, Marianna Zydek, Maryla Morydz, Łukasz Simlat, Mateusz Grys i Andrzej Grabowski. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Jan Jakub Kolski, a za zdjęcia odpowiadał Michał Pakulski.

TVP Dystrybucja Kinowa „Republika Dzieci”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 30 lipca br. odbędzie się premiera kinowa najnowszej koprodukcji Telewizji Polskiej, w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, który jest także autorem scenariusza, zatytułowanej „Republika Dzieci”. Za zdjęcia odpowiadał Michał Pakulski. Jak czytamy w opisie, jest to filmowa i pełna niezwykłych przygód baśniowa podróż. W filmie występują Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Rzepa, Marianna Zydek, Maryla Morydz, Dobromir Kolski, Brunon Kolski, Leonard Kolski, Mateusz Grys, Andrzej Grabowski, Grzegorz Damięcki, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Łukasz Simlat, Wojciech Mecwaldowski, Wojciech Solarz oraz Krzysztof Globisz.

Z obrazów malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. Fauny, chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W pobliżu ma niebawem ruszyć wielka elektrownia wodna. Wraz z jej uruchomieniem woda zaleje tysiące hektarów ziemi. Z kolei z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono. Tobiasz (w tej roli Mateusz Grys), który trafia do współczesności z obrazu Jacka Malczewskiego, postanawia przyłączyć się do nich i staje na czele uciekinierów. Śladem Tobiasza podąża Rafał (Andrzej Grabowski), jego anioł stróż. Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z nieoczekiwaną wizytą obcych na ich terytorium. Czy pomogą im stworzyć wymarzoną Republikę Dzieci?

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Mateusz Grys na plakacie promującym kinową emisję filmu „Republika Dzieci”, foto: TVP
Mateusz Grys na plakacie promującym kinową emisję filmu „Republika Dzieci”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...