reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Miasto” z Karoliną Gruszką w kinach

dodano: 2021-06-25 04:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Miasto” Od piątku, 25 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać film „Miasto”. Producentem filmu jest Pokromski Studio, koproducentami Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Fundacja Tumult, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Urząd Miasta Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a dystrybutorem w Polsce jest Kino Świat. W obsadzie pojawili się Karolina Gruszka, Iga Górecka, Edyta Wróblewska, Maria Zmarz-Koczanowicz, Bartłomiej Topa, Robert Więckiewicz, Piotr Nawrocki, Mirosław Kropielnicki, Grzegorz Warchoł, Stanisław Tym i Zdzisław Wardejn.

Kino Świat „Miasto”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, groźni gangsterzy, piękne kobiety i atmosfera rodem z klasyki światowego kryminału. Wszystko to w filmie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. „Miasto” to debiut fabularny Marcina Sautera - „Artysty roku” według plebiscytu „Gazety Wyborczej” - twórcy, który w świecie filmowym zasłynął nagradzanymi produkcjami dokumentalnymi, wyróżnionymi m.in. na „Festiwalu Camerimage” oraz na „Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych” w Amsterdamie. W rolach głównych w filmie charyzmatyczny Bartłomiej Topa i olśniewająca Karolina Gruszka, którym partnerują m.in. Robert Więckiewicz i powracający na kinowe ekrany Stanisław Tym. „Miasto” to fascynująca historia kryminalna, skrywająca drugie dno. W której równie ważna co śledztwo jest podróż w głąb siebie i konfrontacja z własnymi pragnieniami, lękami i marzeniami. Filmowa gratka dla miłośników kina noir i twórczości takich ikon, jak: David Lynch, David Cronenberg i Darren Aronofsky.

Samotny Detektyw (w tej roli Bartłomiej Topa) przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem - Wielkim (Grzegorz Warchoł), a Profesorem (Mirosław Kropielnicki) - twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę (Karolina Gruszka) - obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

„Miasto” - o filmie - reżyseria: Marcin Sauter, scenariusz: Marcin Sauter, produkcja: Pokromski Studio, producent: Mikołaj Pokromski, koprodukcja: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Marek Żydowicz, Fundacja Tumult, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Miasto Bydgoszcz i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dystrybucja w Polsce: Kino Świat, zdjęcia: Piotr Rosołowski, scenografia: Maja Zaleska, kostiumy: Anna Englert, charakteryzacja: Waldemar Pokromski i Beata Rółkowska, montaż: Agnieszka Glińska, muzyka: Jerzy Rogiewicz, dźwięk: Jarosław Sadowski, Marcin Lenarczyk, obsada: Bartłomiej Topa („Dom zły”, „Wataha” i „Karbala”), Karolina Gruszka („Sztuka kochania”, „Pani z przedszkola” i „Maria Skłodowska-Curie”), Robert Więckiewicz („Kler”, „W ciemności” i „Pod Mocnym Aniołem”), Piotr Nawrocki, Mirosław Kropielnicki („Znaki”, „Erynie”, „Powrót”), Grzegorz Warchoł („Trzy kolory: Biały”, „Skazany na bluesa” i „Czas surferów”), Stanisław Tym („Rejs”, „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” i „Ryś”) i Zdzisław Wardejn („Kogel-mogel”, „Rojst” i „Vabank”).
 
Karolina Gruszka, Robert Więckiewicz i Bartłomiej Topa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Miasto”, foto: Kino Świat
Karolina Gruszka, Robert Więckiewicz i Bartłomiej Topa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Miasto”, foto: Kino Świat
Karolina Gruszka na premierze filmu „Miasto”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat
Karolina Gruszka na premierze filmu „Miasto”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat
Iga Górecka na premierze filmu „Miasto”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat
Iga Górecka na premierze filmu „Miasto”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...