Polska - Francja w Lidze Narodów siatkarzy

dodano: 2021-06-23 10:49 | aktualizacja: 2021-06-24 10:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

VNL Nations LEAGUE Liga Narodów FIVB Polsat Sport 360px.jpg Nasi siatkarze we wtorek zapewnili już sobie awans do Final Four Ligi Narodów 2021. Dzień później czeka ich ostatnie starcie w fazie zasadniczej. Transmisja na żywo meczu Polski z Francją w TVP1 oraz Polsacie Sport. Czy mistrzowie świata pozbawią Trójkolorowych szans na grę o końcowy triumf?

FIVB Siatkarska Liga Narodów

Reprezentacja Polski w przedostatniej kolejce zapewniła sobie występ w Final Four Liga Narodów siatkarzy. Półfinały w Rimini odbędą się 26 czerwca, a mecz o 3. miejsce i finał dzień później.

W tym tygodniu zawodnicy Vitala Heynena najpierw pokonali bez straty seta Argentyńczyków. We wtorek wygrali z Iranem 3:0 (25:20, 25:20, 25:16), pieczętując awans do turnieju finałowego. W nim wystąpi także na pewno Brazylia. Blisko jest za to Słowenia.

Polska vs Francja. O której mecz?

Przeciwko ekipie z Bliskiego Wschodu najwięcej punktów w naszym zespole zdobyli Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka – odpowiednio dwanaście i jedenaście. Jaki skład wybierze tym razem Heynen?

O której początek meczu? Spotkanie Polski z Francją rozpocznie się o 15:00. Popołudnie będzie można więc spędzić tego dnia z reprezentacjami. O 18:00 piłkarze zagrają o awans do 1/8 finału Euro 2020.

Polska – Francja. Gdzie oglądać mecz?

Reprezentacja Francji walczy o występ w Final Four. Odniosła dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach. Ale jeśli przegra z mistrzami świata, to prawdopodobnie odpadnie z rywalizacji. Przed szansą wtedy staną Rosjanie oraz Serbowie.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą ostatnio o trzecie miejsce mistrzostw Europy 2019. Brąz wywalczyli biało-czerwoni, wygrywając bez straty seta. Jak będzie tym razem?

Plan transmisji - Liga Narodów FIVB mężczyzn:

23 czerwca (środa)

10:00 Australia – Holandia, Polsat Sport
12:00 Kanada – Serbia, Polsat Sport
13:00 Stany Zjednoczone – Japonia, Polsat Sport Extra

15:00 Polska – Francja, TVP1, Polsat Sport
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Radosław Panas, studio: Maciej Jabłoński, goście/eksperci: Witold Roman, Michał Ruciak

16:00 Iran – Argentyna, Polsat Sport Extra
18:00 Słowenia – Bułgaria, Polsat Sport Extra
19:30 Włochy – Niemcy, Polsat Sport News
21:00 Brazylia – Rosja, Polsat Sport Extra