reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DIGI Slovakia wprowadzi Eurosport 4K

dodano: 2021-06-16 10:46 | aktualizacja: 2021-06-16 15:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: satelitnatv.sk

Eurosport 4K Słowacka platforma DIGI TV jeszcze w tym roku zaoferuje pierwsze stacje telewizyjne w 4K w pakiecie podstawowym. DIGI Slovakia przygotowuje się do wzbogacenia swojej oferty o pierwsze kanały w 4K. Za kilka tygodni będzie to stacja Eurosport 4K, która powinna pojawić się zarówno w usłudze kablowej, jak i satelitarnej. Będzie to jednak tylko tymczasowa dystrybucja podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczynają się 23 lipca, a kończą 8 sierpnia 2021 roku. Jako pierwszy poinformował o tym portal žive.sk. A co z kanałem Eurosport 4K w Polsce?

Eurosport
Eurosport 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według informacji słowackiego portalu SatelitnáTV.sk, kanał Eurosport 4K będzie dostępny dla wszystkich klientów słowackiej platformy DIGI TV w ramach pakietu podstawowego. Warunkiem będzie jednak, aby klienci posiadali już urządzenie z obsługą 4K (HEVC), a także korzystali z jednego z modułów CI CAM. W praktyce oznacza to, że jeśli klienci DIGI TV posiadają już niezbędny sprzęt do odbioru kanałów w 4K i korzystają ze starszego modułu CA z kartą, lub nowszego bez karty, wkrótce będą mogli cieszyć się Eurosportem w 4K, a później innymi kanałami w wysokiej rozdzielczości.

Eurosport 4K będzie nadawany w platformie DIGI TV tylko podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie oznacza to jednak, że operator nie będzie miał w ofercie innych kanałów 4K. Później w ofercie DIGI TV mogą pojawić się kolejny kanał w 4K. Operator platformy chce preferować głównie treści natywne 4K. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie następny kanał.

Użytkownicy usługi satelitarnej DIGI TV z modułami CA mogą odbierać kanały w 4K, korzystając z własnych odbiorników satelitarnych 4K lub telewizorów 4K z gniazdem CI+. W szczególności są to niekodowane stacje z satelity Intelsat 10-02 (0,8°W) z częstotliwości 12,705 GHz. W szczególności są to: HERiTAGE, HOME 4K, Mooz 4K, NASA i WOW 4K. Klienci, którzy używają dekoderów dedykowanych operatora, nie mają do nich dostępu, ponieważ nie obsługują one kanałów w tej rozdzielczości.

Dołączenie Eurosport 4K do kolejnej platformy na Słowacji - bo wcześniej Antik Telecom i Magio Go testowały tę stację - to zastanawiająca sprawa, bo w Polsce nie słychać nic o kanale Eurosport 4K. Czyżby Polska była mało interesującym rynkiem dla takiego kanału? Niemcy podczas Roland Garros oglądali Eurosport 4K na kanale UHD1 by HD+, a już wiadomo, że tak samo będzie podczas IO w Tokio od 23 lipca do 8 sierpnia br.

Źródło: satelitnatv.sk  aktuality.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...