Freiburg - Bayern w Eleven Sports

dodano: 2021-05-14 11:09 | aktualizacja: 2021-05-14 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eleven Sports/satkurier.pl

Eleven Sports Bundesliga Bayern Moenchengladbach Czas na przedostatnią kolejkę niemieckiej Bundesligi. Powoli wyjaśni się które z drużyn awansują do poszczególnych pucharów oraz kto spadnie - pewniakiem jest Schalke 04. Na miejscach spadkowych są FC Koeln i Arminia (baraż). Wszystkie oczy będą skierowane na mecz Freiburg - Bayern, bo Robert Lewandowski walczy o rekord 40 strzelonych bramek - transmisja tego meczu w Eleven Sports 1. Drugi ciekawy mecz to Hertha - FC Koeln, bo to rywalizacja o to kto spadnie. Prawdopodobnie nie zagra kontuzjowany Krzysztof Piątek, a ponieważ czeka go długa przerwa to też nie zagra na Euro.

Eleven Sports fot. Getty Images

Freiburg vs. Bayern (Lewandowski)
W połowie stycznia Bayern pokonał Freiburg 2:1 w ramach 16. kolejki Bundesligi. Wynik otworzył wówczas niezawodny Robert Lewandowski. Polakowi wystarczy jedno trafienie w starciu z ekipą Czerwono-Białych, by wyrównać rekord strzelecki Gerda Müllera. I dlatego ten mecz będzie najbardziej obserwowany przez widzów w Niemczech i w Polsce. Wszyscy zadrżeli, kiedy okazało się, że na treningu Lewandowski zszedł z grymasem na twarzy, ale okazało się, że zagra i ma szansę coś strzelić. Jeśli teraz się nie uda to będzie jeszcze mecz 22 maja u siebie z Augsburgiem.

Bayer vs. Union
W przedostatniej kolejce Bundesligi Bayer 04 Leverkusen podejmuje 1. FC Union Berlin. Aptekarze walczą o utrzymanie pozycji gwarantującej grę w Lidze Europy, choć teoretycznie mają jeszcze szanse na awans do Ligi Mistrzów UEFA. Drużyna ze stolicy Niemiec liczy, że uda jej się awansować na miejsce gwarantujące udział w Lidze Konferencji.