reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat zapłacił 5,3 mln zł kary, złoży skargę do Sądu Najwyższego

dodano: 2021-05-13 10:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/UOKiK/satkurier.pl

Polkomtel Plus 26 marca br. Cyfrowy Polsat, zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego z 11 marca, zapłacił karę w wysokości 5,3 mln zł, czytamy w raporcie kwartalnym grupy. Sprawa sięga 2016 roku, kiedy to prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał praktyki stosowane przez Cyfrowy Polsat i Polkomtel za naruszające zbiorowe interesy konsumentów, polegające na posługiwaniu się w reklamach hasłami („Power LTE bez limitu danych”), które w opinii organu sugerują, że transmisja danych realizowana w technologii LTE nie będzie ograniczana.

Polkomtel
Plus Polkomtel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wówczas prezes UOKiK nałożył na Cyfrowy Polsat i Polkomtel kary pieniężne w wysokości odpowiednio 5,3 mln zł oraz 18,5 mln zł. Grupa złożyła odwołanie od ww. decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wyrokiem z 18 czerwca 2019 roku SOKiK uchylił decyzję prezesa UOKiK w stosunku do Polkomtel. Prezes UOKiK złożył apelację od wyroku SOKiK.

Jak poinformował 11 maja UOKiK, urząd wygrał w sądzie ze spółką Polkomtel. SOKiK podtrzymał prawie 18,5 mln zł kary nałożonych przez prezesa UOKiK w 2016 roku na operatora sieci Plus za wprowadzanie konsumentów w błąd w reklamach. Wyrok nie jest prawomocny.

7 sierpnia 2019 roku sąd oddalił odwołanie Cyfrowego Polsatu. Spółka wniosła apelację. Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego z 11 marca spółka zapłaciła karę w wysokości 5,3 mln zł w dniu 26 marca br. Cyfrowy Polsat zamierza jednak złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...