reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Paweł Wilkowicz szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce

dodano: 2021-05-12 13:08 | aktualizacja: 2021-05-12 13:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NENT Group

Paweł Wilkowicz Viaplay Paweł Wilkowicz będzie kierował redakcją sportową należącego do Nordic Entertainment Group (NENT Group) serwisu streamingowego Viaplay, który zostanie uruchomiony w Polsce w sierpniu tego roku. Dołączy on do NENT Group, obejmując stanowisko Sport Editor in Chief, od lipca. Zadaniem tego dziennikarza będzie stworzenie oraz prowadzenie redakcji sportowej, odpowiedzialnej za przygotowanie relacji z wydarzeń będących częścią sportowego portfolio Viaplay.

Paweł Wilkowicz / Viaplay
Paweł Wilkowicz Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchamiając platformę w Polsce, Viaplay będzie transmitowała mecze niemieckiej Bundesligi, rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA, a od 2023 roku także wyścigi Formuły 1.
 

- Paweł pasuje idealnie do nas oraz naszej działalności w Polsce. Pozyskaliśmy wiele znakomitych praw do transmisji wydarzeń sportowych, co jednocześnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, by pokazać je w odpowiedni sposób. Chcemy być najlepsi w swojej kategorii, szczególnie w odniesieniu do produkcji treści sportowych i nie możemy się już doczekać, by móc zaprezentować to polskiej publiczności. Paweł podziela nasze ambicje, a jego wiedza i doświadczenie w tworzeniu treści, które dostarczają rozrywkę, opowiadając jednocześnie ciekawe historie, sprawia, że jest on właściwą osobą, by kierować naszą redakcją sportową - zaznaczył Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

Paweł Wilkowicz dołącza do Viaplay z serwisu Sport.pl, w którym pełnił funkcję redaktora naczelnego, zdobywając doświadczenie w tworzeniu angażujących treści oraz zarządzaniu ambitnymi zespołami redakcyjnymi.
 

- Jestem bardzo szczęśliwy, lecz jednocześnie podchodzę z dużą pokorą do tego nowego i ekscytującego zadania. Jestem bardzo zadowolony z mojej dotychczasowej pracy w Sport.pl, było to niemal 8 naprawdę fantastycznych lat, ale wobec takiej propozycji po prostu nie mogłem przejść obojętnie. W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści. Nie mogę się doczekać, by pomóc Viaplay w osiągnięciu pozycji najchętniej wybieranej platformy do oglądania światowej klasy wydarzeń sportowych transmitowanych na żywo w Polsce - podkreślił Paweł Wilkowicz.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...