reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Energia z OZE do 11% zużycia energii elektrycznej w Chinach

dodano: 2021-04-19 17:59 | aktualizacja: 2021-04-20 17:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: Xinchua/NEA

solar-pv-China-360px.jpg Chiny potwierdziły, że będą starały się zwiększyć produkcję energii z elektrowni słonecznych i wiatrowych do około 11% całkowitego zużycia energii w kraju w 2021 r. Przypomnijmy, że w 2020 r. było to 9,7% w 2020 r., więc w ciągu roku nastąpił wzrost o 1,3%, co na tak ogromny kraj i zużycie jest uznawane za bardzo dobry prognostyk.

china_flaga_solar_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chiny doprowadzą produkcję energii słonecznej i wiatrowej do 11% całkowitego zużycia energii elektrycznej w 2021 r

Prezydent Chin, Xi Jinping ogłosił, że Chiny zwiększą udział paliw niekopalnych w zużyciu energii pierwotnej do około 25% do 2030 r. Tym samym obiecał, że poziom emisji dwutlenku węgla w tym kraju osiągnie szczyt jeszcze przed 2030 r.

NEA (chińska Narodowa Administracja Energetyczna) potwierdziła też, że ramach tego planu produkcja energii słonecznej i wiatrowej będzie musiała rosnąć każdego roku w ciągu najbliższych 5 lat i osiągnąć około 16,5% całkowitego zużycia energii do 2025 r.

Wezwano również deweloperów projektów dotyczących energii słonecznej i wiatrowej do przyspieszenia budowy. Zwrócono się też do samorządów i firm w Chinach, które zajmują się sieciami elektroenergetycznymi o zagwarantowanie energii elektrycznej wytwarzanej z elektrowni, aby móc podłączyć się do sieci.

Oczekuje się również, że samorządy przyspieszą wydawanie zezwoleń na nowe projekty solarne i wiatrowe, aby zapewnić długofalowy rozwój OZE w Chinach. W lutym rząd Chin zmusił regionalne firmy energetyczne do zwiększenia minimalnego zakupu energii z elektrowni OZE. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...