reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews kończy nadawanie na Białorusi

dodano: 2021-04-12 20:53
autor: RO | źródło: tvnews.by

Ministerstwo Informacji Republiki Białoruś 12 kwietnia br. Ministerstwo Informacji Białorusi wykluczyło popularny kanał informacyjny Euronews z listy zagranicznych mediów, które otrzymały zezwolenie na rozpowszechnianie na terytorium Białorusi. Jak podaje strona internetowa resortu, wcześniej wydane zezwolenie wygasło.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym operatorem, który wyłączył Euronews ze swojej sieci był Beltelekom, operator telewizji ZALA.

Ponadto od 12 kwietnia na Białorusi zaczął nadawać rosyjski kanał Pobieda, poświęcony Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (II wojna światowa), utworzony dla upamiętnienia 75. rocznicy zwycięstwa. Białoruskie Ministerstwo Informacji nazwało ten kanał "militarno-patriotycznym".

Zauważmy, że 5 kwietnia na czele Ministerstwa Informacji Białorusi stanął Władimir Piercow, który przez 10 lat kierował przedstawicielstwem spółki radiowo-telewizyjnej Mir. Piercow powiedział wtedy, że trzeba reagować operatywnie, takim sposobem, żeby "nie uderzać po ogonach, jak mówią wśród ludzi, ale planować pracę mediów w celu zastąpienia pola informacyjnego treścią państwową w dobie konfrontacji informacyjnej."

Euronews to europejski, całodobowy kanał informacyjny, łączący reportaże ze światowych wydarzeń z komentarzem audio w 13 językach. Założony został 1 stycznia 1993 roku, a dzięki transmisji w sieciach kablowych, satelitarnych i naziemnych w 2009 roku docierał do ponad 294 mln gospodarstw domowych w 150 krajach Europy, Afryki, Azji, Australii, obu Ameryk i Bliskiego Wschodu. Euronews nadaje z Lyon we Francji.

Źródło: tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama