reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak na częstotliwość państwowej radiostacji w Niemczech

dodano: 2021-04-03 19:32
autor: KuKa | źródło: 444.hu

Querdenken Nieznani sprawcy zaprzeczający pandemii koronawirusa chwilowo przywłaszczyli sobie częstotliwość niemieckiej, państwowej stacji radiowej WDR w regionie Münster w północno-zachodniej części Niemiec, aby przekazywać swoje wiadomości opinii publicznej, poinformowała w piątek, 2 kwietnia br. niemiecka agencja informacyjna dpa.

WDR
WDR lokalzeit satelita WDR HD Astra 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Federalna Agencja ds. Sieci, która jest odpowiedzialna za podobne sprawy, została powiadomiona o incydencie przez policję z Ahaus. Dochodzenie jest w toku.

Pewna kobieta zgłosiła, że słuchała audycji WDR w swoim samochodzie, gdy transmisja została przerwana, a teorie spiskowe dotyczące epidemii, które przypominały punkt widzenia tzw. ruchu Querdenken, można było usłyszeć przez 45 sekund.

Querdenken (Nonkonformista) to luźno zorganizowany ruch w Niemczech, którego członkowie zaprzeczają istnieniu koronawirusa lub dotkliwości epidemii, rozpowszechniają teorie spiskowe na ten temat i protestują przeciwko ograniczeniom epidemiologicznym w ostatnim czasie.

Stacja radiowa WDR potwierdziła informację w czwartek, 1 kwietnia i stwierdziła, że jej częstotliwość jest atakowana. Od początku marca pojawiły się doniesienia o kilku podobnych zakłóceniach.

Według Federalnej Agencji ds. Sieci, piracki nadajnik radiowy nielegalnie używał częstotliwości WDR. Eksperci z instytucji uważają, że transmisja jest nadawana ze zmieniającej się lokalizacji. Agencja podkreśliła, że nieuprawnione użycie częstotliwości radiowych jest karane surowymi grzywnami.
 

Źródło: 444.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

479 zł Więcej...
reklama