Hit LM: Bayern Monachium - PSG w TVP1 i PSP1

dodano: 2021-03-23 12:14 | aktualizacja: 2021-04-07 11:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Liga Mistrzów TVP 1 tylko 360px.jpg Przed nami przerwa na mecze reprezentacji, ale tuż po niej czekają nas niemniejsze emocje, związane z ćwierćfinałami Liga Mistrzów UEFA. W środę 7 kwietnia Telewizja Polska wybrała pierwszy mecz tej fazy z finalistami poprzedniej edycji – Bayern Monachium i Paris Saint-Germain. Transmisja w TVP 1, a także w tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Polsat Sport podał który mecz LM na jakim kanale Polsatu Sport Premium 1-2. Transmisja meczu Bayern - PSG na kanale Polsat Sport Premium 1. Sprawdź plan transmisji.

satkurier.pl

W walce o triumf w Lidze Mistrzów pozostało już tylko 8 zespołów.
Są pośród nich finaliści poprzedniej edycji. Bayern i PSG zmierzyły się 23 sierpnia w Lizbonie. Po szósty w historii Puchar Europy sięgnęli Bawarczycy, a cały mecz rozegrał Robert Lewandowski. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Kingsley Coman.

Oba zespoły w obecnej edycji również spisują się świetnie. Bayern wciąż jest niepokonany. W fazie grupowej wygrał pięciokrotnie, a zremisował tylko grając w rezerwowym składzie przeciwko Atletico Madryt. W 1/8 finału zespół Hansiego Flicka nie dał szans Lazio Rzym

Swoją grupę wygrali również paryżanie, chociaż okupili to dwoma porażkami. Sprawę awansu do ćwierćfinału załatwili sobie już w pierwszym starciu 1/8 finału z Barceloną, którą rozbili na Camp Nou 4:1. Hat-tricka zaliczył wówczas Kylian Mbappe.

To właśnie starcie młodej gwiazdy PSG z najlepszym piłkarzem świata, Robertem Lewandowskim, dodaje rywalizacji dodatkowego smaczku. W tym sezonie Francuz ma na razie 6 goli na koncie – o jednego więcej od „Lewego". 6 trafień zgromadził również Neymar.