Liga NOS: Portimonense - FC Porto w Eleven Sports

dodano: 2021-03-18 11:27
autor: Jan Borejko | źródło: Eleven Sports

Liga NOS Eleven Sports w weekend pokaże 3 mecze z 24. kolejki portugalskiej Ligi NOS. Szlagierem na pewno będzie niedzielny mecz Sportingu Braga z Benfiką Lizbona.

Getty Images
Liga NOS Sporting CP SL Benfica Derby Lizbony Eleven Sports Getty Images

Portimonense vs. FC Porto
Drużyna Smoków po wyeliminowaniu Juventusu z Ligi Mistrzów była na ustach całej piłkarskiej Europy. W portugalskiej Lidze NOS pozostaje jednak za plecami Sportingu, do którego traci już 10 punktów. Piłkarze FC Porto wciąż wierzą, że uda im się dogonić lizbońskie lwy, choć jednocześnie zdają sobie sprawę, że to misja z gatunku niemożliwych. By jak najdłużej podtrzymywać nadzieję na zdobycie mistrzostwa Portugalii, podopieczni Sergia Conceicao muszą przede wszystkim regularnie zwyciężać w lidze. Poprzedni mecz z Portimonense SC na jego terenie był dla nich bardzo trudny. Wygrali co prawda 3:2, ale gola na wagę 3 punktów zdobyli dopiero w 7. minucie doliczonego czasu gry.

Sporting vs. Vitoria Guimaraes
Pewnie prowadzące w tabeli lizbońskie Orły w 24. kolejce Ligi NOS zmierzą się u siebie z zajmującą 6. miejsce Vitorią Guimaraes. W rundzie jesiennej pokonali ją aż 4:0, a 2 gole zdobył dla nich Pedro Goncalves, aktualny lider klasyfikacji strzelców portugalskiej lidze. Sporting w tym sezonie ligowym nie poniósł dotychczas żadnej porażki i jest na dobrej drodze do odzyskania mistrzostwa kraju po 19 latach przerwy.

Braga vs. Benfica
Trzeci Sporting Braga kontra czwarta Benfica, to starcie sąsiadów w ligowej tabeli. Arsenaliści wygrali 2 poprzednie boje z Orłami, a w portugalskiej Lidze NOS są niepokonani od 9 meczów. Seria drużyny z Lizbony jest nieco krótsza - tylko 7 meczów. Co więcej, podopieczni Jorge Jesusa stracili w nich zaledwie jednego gola. Zachowanie czystego konta w meczu z trzecim najskuteczniejszym zespołem Ligi NOS będzie jednak trudnym zadaniem.