reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Łotwie ruszy bezpłatny TV4

dodano: 2021-03-10 18:20 | aktualizacja: 2021-03-10 18:52
autor: RO | źródło: lsm.lv

pilot telewizja nowe kanały Firma medialna 4.vara wygrała przetarg na prawo do rozpowszechniania programu telewizyjnego w ogólnodostępnej telewizji naziemnej na Łotwie. Do końca tego roku ma uruchomić TV4, którego głównym celem będzie nadawanie treści informacyjnych i edukacyjnych dla widzów w różnym wieku.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4.vara była jedynym oferentem w przetargu na oferowanie 6. kanału, który może być dystrybuowany bezpłatnie we wszystkich sieciach operatorów kablowych na Łotwie.

Obecnie jest rozpowszechnianych 5 kanałów: tworzone przez media publiczne LTV1 i LTV7 oraz media komercyjne Re:TV, RigaTV 24 i Sportacentrs.com TV.

Zgodnie z warunkami przetargu, nowa marka TV4 ma prezentować szeroki wachlarz treści informacyjnych, motywujących społeczeństwo do myślenia, dyskusji i analizy. Kanał chce przyciągnąć młodych ludzi, którzy każdego dnia poświęcają niewiele czasu na przyswajanie treści informacyjnych.

W TV4 będą nadawane różne konferencje, fora i dyskusje odbywające się na Łotwie, takie jak posiedzenia plenarne Sejmu Republiki Łotewskiej oraz przebiegi ważnych wydarzeń w kraju. W godzinach popołudniowych w dni robocze planowane jest większe zwrócenie uwagi na młodzież, a wieczorem program będzie dostosowywany do szerszej widowni, dający szansę czołowym łotewskim specjalistom z różnych dziedzin. W weekendy ma być więcej pozycji rozrywkowych, w tym dla miłośników kultury. Pojawią się również treści, które mogą być ciekawe dla łotewskiej diaspory za granicą.

Prawo do nadawania bezpłatnego w naziemnej telewizji zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2021 roku.

Konkurs łotewskiej Krajowej Rady ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) został ogłoszony pod koniec 2020 roku. Celem było wprowadzenie do naziemnej dystrybucji kanału, zaspakajającego potrzeby demokratyczne, społeczne i kulturalne.

Źródło: www.lsm.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD 2xS2 FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama