reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney+ ma już 100 mln subskrybentów

dodano: 2021-03-10 11:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney+ The Walt Disney Company poinformował podczas wirtualnego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy, że jego usługa SVOD Disney+ przekroczyła próg 100 mln subskrybentów na całym świecie w ciągu zaledwie 16 miesięcy od uruchomienia. Na koniec 2020 roku Disney+ miał 94,9 mln subskrybentów, co oznacza, że w dwa miesiące pozyskał kolejne 5 mln.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ogromny sukces Disney+, który przekroczył już próg 100 mln subskrybentów, zainspirował nas do jeszcze większego zaangażowania i znacznego zwiększenia inwestycji w tworzenie wysokiej jakości treści - powiedział Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company. - W rzeczywistości stawiamy sobie za cel ponad 100 nowych tytułów rocznie, w tym Disney Animation, Disney Live Action, Marvel, Star Wars oraz National Geographic. Nasza działalność skierowana bezpośrednio do konsumenta jest najwyższym priorytetem firmy, a nasza solidna lista treści będzie nadal napędzać jej rozwój.

Disney+ został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych dnia 12 listopada 2019 roku, a następnie pojawił się w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Europie, Ameryce Łacińskiej, a ostatnio także w Singapurze. Nadal brak go w Polsce.

Dodajmy, że Netflix zakończył 2020 rok z liczbą 203,66 mln subskrybentów na całym świecie, więc Disney+ ma ich dwukrotnie mniej, choć z prognozy Digital TV Research wynika, że prześcignie Netflixa w 2026 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...
reklama