reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francuska licencja dla chińskiej CGTN

dodano: 2021-03-05 22:07
autor: Janina Klepacka | źródło: FT/CSA/Digital TV Europe/AIB/broadbandtvnews

CGTN CSA - Conseil superieur de l'audiovisuel - francuski regulator mediów, ogłosił 3 marca, że zweryfikował i zatwierdził wniosek China Global Television Network (CGTN) o zezwolenie na nadawanie, umożliwiając mu wznowienie legalnej emisji swojego kanału na terenie Europy.

CGTN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że 4 lutego brytyjski regulator medialny Ofcom cofnął licencję CGTN na nadawanie w związku z przynależnością sieci do Komunistycznej Partii Chin. Efektem tego Chiny zakazały emisji kanału BBC World News na terenie swojego kraju. Jednak w grudniu CGTN wystąpił o licencję za pośrednictwem CSA, aby kontynuować nadawanie w krajach Europy.

Zgodnie z francuskim prawem kanały pozaeuropejskie mogą być nadawane, o ile dana stacja telewizyjna jest nadawana przez francuskie satelity (w tym przypadku Eutelsat), a łącza uplink znajdują się we Francji.

CSA potwierdziło, że CGTN spełnia te dwa warunki i tym samym uznało prawo tego kanału do nadawania, wydając licencję satelitarną.

Francuskie prawo nie wymaga wcześniejszego zezwolenia dla kanałów pozaeuropejskich, które są nadawane drogą satelitarną i mają prawo nadawać we Francji, czytamy w oświadczeniu. Takie kanały mogą być nadawane bez uprzedniej weryfikacji, ale zasada jest, że prawa związane z francuską komunikacją audiowizualną muszą być przestrzegane.

Traktat między 47 członkami Rady Europy, organizacji niezależnej od UE, umożliwia międzynarodowym nadawcom transmisję na terytoria sygnatariuszy, o ile podlega jurysdykcji jednego członka. Oznacza to, że CGTN może teraz nadawać w Wielkiej Brytanii, mimo że został tam de facto zakazany przez Ofcom.

CSA oświadczyło, że zwróci szczególną uwagę na zgodność chińskiego serwisu informacyjnego z przepisami. Stwierdził, że ma prawo do nakładania kar lub wstrzymania emisji CGTN, jeśli będzie emitował treści, które podżegają do nienawiści i przemocy lub nie szanują godności człowieka.
 

Źródło: politico.eu  digitaltveurope.com  aib.org.uk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...