reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny zakazują nadawania BBC World News

dodano: 2021-02-12 18:30
autor: RO | źródło: bbc.com

BBC BBC World News został zakazany na terytorium Chin z powodu poważnego naruszenia zasad nadawania programów telewizyjnych i radiowych. Relacje kanału z punktu widzenia chińskich władz nie spełniały wymagań prawdziwości i obiektywizmu oraz podważały interesy narodowe i solidarność etniczną Chin.

BBC World News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ponieważ praca kanału telewizyjnego nie spełnia wymagań nadawczych w Chinach, BBC World News nie ma prawa kontynuować działalności w Chińskiej Republice Ludowej. NRTA nie przyjmie wniosku kanału o nadawanie w przyszłym roku

- czytamy w oświadczeniu chińskiego urzędu radiofonii i telewizji NRTA.


BBC wielokrotnie informowało o naruszeniach praw tysięcy muzułmanów (Ujgurów i innych grup etnicznych) w autonomicznym regionie Sinciang w zachodnich Chinach.

Jednakże w kontekście zakazu nadawania BBC World News w Chinach uważa się to, że anglojęzyczny kanał telewizyjny China Global Television Network (CGTN) stracił w zeszłym tygodniu licencję na nadawanie w Wielkiej Brytanii. Następnie chińskie MSZ zaczęło narzekać na treści podawane przez BBC.

Brytyjski regulator Ofcom powiedział, że międzynarodowa stacja informacyjna z Chin, która była dostępna w Wielkiej Brytanii w sieciach kablowych, a także na darmowej platformie satelitarnej Freesat, znajduje się pod kontrolą Komunistycznej Partii Chin (KPCh), która nie spełnia wymogów ustawy o niezależności redakcyjnej.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab nazwał decyzję zakazującą nadawania BBC World News w Chinach "niedopuszczalnym naruszeniem wolności mediów".

BBC World News to międzynarodowy kanał informacyjny, działający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dostępny w ponad 200 krajach na całym świecie. Co tydzień ma około 84 mln widzów, co czyni go największym kanałem telewizyjnym w British Broadcasting Corporation.

Źródło: bbc.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...