reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CD Projekt ofiarą ataku hakerów

dodano: 2021-02-09 12:03 | aktualizacja: 2021-02-09 12:17
autor: HP | źródło: RMF24.pl

CD Projekt atak hakerski 360px.jpg Znany polski producent gier komputerowych CD Projekt padł ofiarą ataku hakerskiego. Notowana na giełdzie spółka CD Projekt podała, że nieznani sprawcy włamali się do sieci i zostawili notatkę z żądaniem okupu. Spółka twierdzi, że nie podda się szantażowi i nie będzie negocjowała z hakerami. Kurs CD Projekt na giełdzie stracił prawie 6 proc.

CD Projekt Red „Cyberpunk 2077”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się ofiarą cyberataku, w którym naruszona została część naszych wewnętrznych systemów - napisała spółka w mediach społecznościowych. Sprawcy zostawili elektroniczną notatkę z żądaniem okupu.

- Siema CD PROJEKT!  - rozpoczyna się notatka.
- Mamy pełne kopie kodów źródłowych do waszego serwera Perforce dla Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta oraz niewydanej wersji Wiedźmina 3. Mamy też wszystkie wasze dokumenty księgowe, administracyjne, prawne, kadrowe, dotyczące relacji inwestorskich i więcej. Oprócz tego zaszyfrowaliśmy wasze serwery, ale mamy świadomość, że pewnie w większości odzyskacie je z kopii zapasowych - napisano w notce od hakerów.

- Jeśli nie dojdziemy do ugody, to wasze kody źródłowe zostaną sprzedane lub opublikowane w sieci, a wasze dokumenty zostaną przesłane do dziennikarzy gamingowych - napisali.


Grożą także, że wizerunek firmy i zaufanie inwestorów wtedy upadnie. Napisali że firma ma 48 godzin na skontaktowanie się z hakerami.

CD Projekt napisał, że nie podda się szantażowi i nie będzie negocjował. Spółka zdaje sobie sprawę z tego, że może to doprowadzić do wycieku wrażliwych danych. Będzie także współpracować ze służbami w celu wyjaśniania sprawy. Firma nie poinformowała, jakie dane zostały wykradzione, ale podkreślono, że kopie zapasowe pozostały nienaruszone i będą mogły zostać wykorzystane do odtworzenia danych.

Kurs CD Projekt na giełdzie stracił prawie 6 proc.

CD Projekt to najpopularniejszy polski producent gier komputerowych. Przed laty firma zdobyła popularność serią gier "Wiedźmin" opartej na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. W zeszłym roku premierę miała kolejna produkcja CDPR - "Cyberpunk 2077".

Źródło: rmf24.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...