reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-20 - 2021-04-21 - 2021-04-22

Asian Le Mans Series w Sportklubie

dodano: 2021-02-08 13:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sportklub

Asian Le Mans Series Cztery emocjonujące wyścigi po raz pierwszy w historii rozgrywane będą w obrębie jednego kraju. Od 13 do 20 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich fani motorsportu będą mogli śledzić zmagania w Asian Le Mans Series. Wszystkie na żywo w Sportklubie.

facebook.com/AsianLeMans/
Asian Le Mans Series


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygotowania do tegorocznej serii były trudne i trwały znacznie dłużej niż zwykle. Spowodowane to było oczywiście pandemią COVID-19, z którą wciąż zmaga się wiele krajów na świecie. Organizatorzy Asian Le Mans Series za punkt honoru przyjęli sobie jednak, że zrobią wszystko, aby w bieżącym sezonie kalendarz startów nie został zakłócony. Ku uciesze fanów dopięli swego, bo choć wszystkie rundy rozegrane zostaną w rekordowo krótkim czasie i będą miały miejsce na terytorium tylko jednego państwa – odbędą się! A to dla kibiców jest najważniejsze.

Gospodarzem tegorocznego cyklu będą wyłącznie Zjednoczone Emiraty Arabskie, a konkretnie dwa tory doskonale znane kibicom: Dubai Autodrome w Dubaju i Yas Marina Circuit w Abu Zabi. Na pierwszym z nich rywalizacja zaplanowana została 13 i 14 lutego, na obiekcie znanym z Formuły 1 najlepsi kierowcy serii ścigać się będą 19 i 20 lutego. Obie rundy poprzedzone zostaną organizowanymi dzień wcześniej kwalifikacjami, a wszystkie cztery wyścigi kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Sportklubie.

Wstępnie ogłoszono listę wszystkich 36 zespołów, które przystąpią do rywalizacji w Asian Le Mans Series 2021. Znalazło się w niej 17 prototypów (7 w klasie LMP2 oraz 10 w LMP3), a także 19 samochodów w GT3. Jak zawsze ma to miejsce w wyścigach serii Le Mans, wszystkie auta będą rywalizowały wspólnie na jednym torze i w tym samym czasie. Za ich kierownicami usiądzie plejada uznanych gwiazd, bo w samej tylko klasie LMP2 będzie można zobaczyć zawodników mających za sobą doświadczenie m.in. w Formule 1 i World Endurance Championship. O zwycięstwo rywalizować będą z nimi młode gwiazdy motorsportu, które dopiero stawiają pierwsze kroki na światowych salonach.

Podobnie rozkłada się struktura zawodników w klasie LMP3, w której w szranki również staną gwiazdy światowego formatu, mające już w dorobku zwycięstwa w poprzednich edycjach mistrzostw, ale też amatorzy i młodzi zawodnicy, będący na wczesnych etapach swoich karier w sportach motorowych. Ekscytująco zapowiada się także rywalizacja w klasie GT, na starcie zobaczymy bowiem sześciu największych producentów samochodów GT, a każdy z nich przygotował imponujący skład kierowców fabrycznych, którzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą chcieli wspiąć się na najwyższy stopień podium.

W sumie we wszystkich klasach wystartują zespoły z piętnastu krajów oraz kierowcy dwudziestu sześciu narodowości. Szykuje się prawdziwa mieszanka wybuchowa, która powinna zapewnić moc atrakcji. Zgodnie z formułą z poprzednich lat każdy wyścig będzie trwał cztery godziny, a starty będą łączyły w sobie wyścigi nocne i dzienne.

Asian Le Mans Series 2021 na żywo w Sportklubie
Transmisje 13 i 14 lutego z Dubai Autodrome oraz 19 i 20 lutego z Yas Marina Circuit.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama