reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Dokument trafi do testowych MUX-ów DVB-T2/HEVC

dodano: 2020-11-17 16:04 | aktualizacja: 2020-11-17 16:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dokument Telewizja Polska ogłosiła, że jej nowy kanał TVP Dokument w jakości HD będzie nadawany naziemnie w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC prowadzonych z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. Czy to oznacza, że od 19 listopada testowa emisja DVB-T2 ruszy także w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku, obok tej prowadzonej już w Krakowie i Katowicach?

TVP
TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
19 listopada wystartuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej – TVP Dokument. Kanał ten będzie pierwszym kanałem tematycznym Telewizji Polskiej skupionym na tematyce dokumentalnej dostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał będzie też dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych, informuje TVP.
 

Telewizja Polska dąży zarówno do poprawy jakości nadawania swoich programów, jak również konsekwentnie rozwija i poszerza ofertę programową, czego wyrazem jest uruchomienie nowego kanału tematycznego TVP Dokument. Chcemy oferować treści najwyższej jakości, dla jak największego grona odbiorców, dlatego nowy kanał udostępnimy naziemnie w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC. Od początku testów obejmiemy zasięgiem nadawczym ok. 12 mln osób i sukcesywnie będziemy zwiększać ten zasięg aż do pokrycia terenu całego kraju

– mówi Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Powstanie TVP Dokument jest naturalnym krokiem w rozwoju oferty programowej Telewizji Polskiej. Od lat TVP jest bowiem największym producentem filmów dokumentalnych w kraju. W roku 2021 przewidujemy blisko 50 premier produkcji bądź koprodukcji. Oznacza to co najmniej jedną premierę dokumentalną tygodniowo

– mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

Nasze filmy dotyczą bardzo różnorodnej tematyki – nie tylko historycznej, ale również społecznej, międzynarodowej. To zróżnicowanie będzie widać na naszej antenie, która będzie oferować naszym widzom poznanie wielu różnorodnych światów – przyrody, nauki, podróży, ale także wielu niezwykłych historii zwykłych ludzi. Bo to właśnie człowiek jest dla nas głównym bohaterem anteny.

TVP Dokument zaoferuje wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych. Ramówkę anteny otworzą m.in. nominowane do Oscara produkcje „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov) czy „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już 19 listopada swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą, genetyczną skóry – EB, czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka, a także wyemitowany zostanie głośny dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” (reż. Marcin Borchardt), produkcja stworzona z prywatnych zapisów filmowych rodziny Beksińskich.

Widzowie będą też mogli oglądać zmagania młodych lekarzy w serii dokumentalnej „Młodzi lekarze” czy też serię o wcześniakach „Moje 600 gramów szczęścia”. W ramówce znajdą się także głośne produkcje przyrodnicze, podróżnicze i popularno-naukowe BBC Studios m.in.: „Madagaskar”, „Kuba - rewolucja od kuchni”, „Wszystkie kolory świata”.

Na antenie nie zabraknie własnych produkcji. Pierwszą z nich będzie autorski program Barbary Włodarczyk „Barbara Włodarczyk zaprasza”, którego premiera odbędzie się w niedzielę 22 listopada, a następnie program będzie emitowany we wtorki przed pasmem filmów dokumentalnych poruszających najważniejsze bieżące sprawy, jak i problemy społeczne na świecie. Jednym z filmów, który pojawi się na antenie będzie film Barbary Włodarczyk – „Ukraiński sługa narodu?”, opowiadający o fenomenie Wołodymyra Zełenskiego, komika, który został prezydentem Ukrainy.

Zróżnicowaną ofertę programową TVP Dokument tworzą seriale i filmy dokumentalne, poruszające tematy społeczne, historyczne, dokumentalne, polityczne i kulturowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...