reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Udany start rakiety Falcon 9 z misją załogową [wideo]

dodano: 2020-11-16 10:41 | aktualizacja: 2020-11-17 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NASA/satkurier.pl

NASA Falcon 9 misja załogowa listopad 2020 Załoga astronautów jest już w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną po udanym wyniesieniu pierwszego w historii komercyjnego statku kosmicznego z certyfikatem NASA. Misja NASA SpaceX Crew-1 wystartowała w nocy z niedzieli na poniedziałek, 15/16 listopada o godz. 1:27 z kompleksu 39A Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na Florydzie.

NASA
NASA Falcon 9 misja załogowa listopad 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniosła na orbitę załogowy statek kosmiczny Crew Dragon wraz z astronautami NASA Michaelem Hopkinsem, Victorem Gloverem i Shannon Walker, a także z astronautą Soichi Noguchi z Japońskiej Agencji Eksploracji Aerokosmicznej (JAXA), aby rozpocząć sześciomiesięczną misję naukową na pokładzie stacji.

Kapsuła Crew Dragon, nazwana Resilience, zadokuje autonomicznie do przedniego portu modułu Harmony stacji w nocy 16/17 listopada około godz. 5:00 polskiego czasu. NASA Television i strona internetowa agencji zapewnią bieżące relacje na żywo z dokowania, otwierania włazów i ceremonii powitania załogi na pokładzie MSK.

Misja Crew-1 to pierwsza z sześciu misji załogowych, które NASA i SpaceX mają przeprowadzić w ramach programu Commercial Crew.Przypomnijmy, że 30 maja o godz. 21:22 polskiego czasu z kompleksu startowego 39A Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na Florydzie z powodzeniem wystrzelono rakietę nośną Falcon 9 SpaceX z załogowym statkiem Crew Dragon na pokładzie. Start odbył się w ramach misji Demo-2, prowadzonej wspólnie przez NASA i SpaceX. Astronauci Bob Behnken i Doug Hurley bez komplikacji dołączyli do załogi ISS.

Aktualizacja:

Udane dokowanie kapsuły Crew Dragon Resilience na MSK odbyło się 17 listopada o godz. 5:01 polskiego czasu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

380 zł Więcej...