reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lokalny niemiecki nadajnik DAB+ we Frankfurcie n. Odrą

dodano: 2020-11-05 12:16 | aktualizacja: 2020-11-12 21:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satnews.de/dehnmedia.de

DAB+ Mehr radio Po raz pierwszy w Brandenburgii powstanie lokalny multipleks DAB+, blisko polskiej granicy. Jak ujawnił w wywiadzie telewizyjnym dla lokalnego nadawcy OSF, szef PureFM i Oderwelle, Matthias Kayales, został już złożony odpowiedni wniosek o licencję na projekt do lokalnego regulatora medialnego Medienanstalt Berlin-Brandenburg (MABB). Lokalny multipleks DAB+ miałby być nadawany z budynku Oderturm w centrum Frankfurtu n. Odrą. Prawdopodobnie multipleks ten będzie odbierany w okolicach Słubic i Świecka po drugiej stronie Odry.

TechniSat
DAB+ DAB Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz własnych stacji w tym pakiecie DAB+ będą mogli znaleźć się zewnętrzni nadawcy radiowi. Ogólnie rzecz biorąc, może to doprowadzić do sytuacji korzystnej dla lokalnych nadawców radiowych. Wydatki na system przesyłowy i wewnętrzny lokalnego MUX mogą być amortyzowane przez innych dostawców kanałów, którzy wynajmują miejsce w multipleksie DAB+. Podobne projekty planowane są w Nadrenii-Palatynacie i Badenii-Wirtembergii.

Niestety zgodnie z aktualną listą BNetzA żadna transmisja DAB+ nie była planowana dla tej lokalizacji nadajnika. MABB musiałby zainicjować przydział częstotliwości w Kancelarii Brandenburgii. A do tego niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci musiałaby koordynować alokację z polskimi władzami (może w zamian za miejsce dla polskiej stacji?). Okazuje się, że do startu może być daleka droga.

Źródło: teltarif.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...