reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka policja uderza w cardsharing

dodano: 2020-10-30 11:11 | aktualizacja: 2020-10-30 11:59
autor: HP | źródło: polizei.bayern

Bayeruth police cardsharing 360px.jpg W środę rano (21 października) niemiecka policja w kilku krajach związkowych w imieniu bawarskiej policji ds. cyberprzestępstw (Zentralstelle Cybercrime Bayern) przy współpracy z kryminalną inspekcją śledczą z Bayreuth (Kriminalpolizeiinspektion Bayreuth) przeprowadziła kilka nakazów przeszukania w celu wykrycia sprawców tzw. cardsharingu (niem. gemeinsamer Kartenzugriff). Komenda policji w Górnej Frankonii oskarżyła dwóch braci o nielegalne udostępnianie kanałów płatnej telewizji dużej liczbie klientów za pieniądze. Według policji spowodowało to znaczne szkody liczone w milionach euro.

polizei.bayern.de
Cyber crime policja niemiecka cyberbezpieczenstwo Niemcy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemcy: 18 nakazów przeszukania w 5 krajach związkowych

37-letni mężczyzna z Górnej Frankonii i jego 35-letni brat byli celem śledztwa prowadzonego przez specjalistów ds. cyberprzestępczości w Inspektoracie Policji Kryminalnej w Bayreuth. 21 października około 100 urzędników przeprowadziło 18 nakazów przeszukania w 5 krajach związkowych. Śledczy z Bawarii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalt ściśle współpracowali w ramach przygotowań do akcji.

Niemieccy śledczy zabezpieczają wiele dowodów

Zabezpieczono dużą liczbę odbiorników, komputerów PC, dysków twardych i innych nośników danych. Obecnie śledczy zakładają, że sprawcy w Niemczech i innych krajach europejskich udostępnili setkom swoich klientów nielegalny dostęp do płatnej telewizji.

Prokuratura w Bambergu prowadzi dochodzenie w sprawie kilku podejrzanych w 5 krajach związkowych, między innymi w sprawie dochodowych oszustw komputerowych. W każdym przypadku prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat. Oczekuje się wszczęcia dalszych dochodzeń przeciwko klientom sieci cardsharingu, którą obsługiwali podejrzani.

Źródło: bayern.de  www.br.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...