reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami?

dodano: 2020-09-25 21:26 | aktualizacja: 2020-10-13 13:59
autor: Marta Sochacka | źródło: amael.pl

kleszcz Na kleszcze najlepsze są domowe sposoby, bo dają szereg zalet, choćby to, że są z reguły tańsze i z całą pewnością trudniej w ich przypadku o reakcje alergiczne. Dlaczego powinniśmy się chronić przed ugryzieniem przez kleszcza? Bo kleszcze liczące sobie rekordowo nawet 30 mm, aby przeżyć i się rozmnożyć, żywią się krwią zwierząt, a większość gatunków nie gardzi też ludzką krwią. Przecinają one naskórek swojej ofiary i żądlą ją wypijając krew nawet przez kilka godzin. Należy zwrócić uwagę, że ugryzienie kleszcza początkowo może nie być zauważone i nie boli z powodu tego, że posiada on w ślinie miejscowy środek znieczulający.

własne
Peppermint_purification


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kleszcze są nosicielami groźnej choroby - boleriozy. 
Dlatego warto zabezpieczać siebie szczególnie przed wyjściem do lasu lub na łąkę oraz zabezpieczać psy, które łatwo łapią kleszcze na spacerze w wysokiej trawie. Zakażenie nią czasem kończy się bardzo poważnym ubytkiem dla zdrowia człowieka. 

Dlatego warto stosować domowe, naturalne sposoby ochrony.
Jest szeroki wachlarz pomysłów, które powinny odstraszyć kleszcza i zniechęcić go do wbicia się w nasze ciało. Przede wszystkim wymienimy tutaj liczne olejki eteryczne, które z różnych powodów ograniczają szanse na niechciane spotkanie z groźnym pasożytem, jakim są kleszcze.

Będą to między innymi substancje takie, jak:
Pewne pozytywne właściwości będzie w tym przypadku posiadał również napar z szałwii lub aloes. Podstawowym problemem jest jednak trwałość tych preparatów - należy się starać zastosować je tak, aby działanie mogło być możliwie długie bez konieczności nakładania kolejnych warstw kosmetyku w krótkim odstępie czasu.

Co odstrasza kleszcze, jest niedrogie i stosunkowo trwałe?
Cechy te może spełniać coraz bardziej popularny olejek z drzewa herbacianego. Produkowany z liści tej rośliny olejek ma przyjemny zapach i bardzo liczne dobroczynne zastosowania - posiada między innymi działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Wybierając się na łono natury pamiętajmy, że kleszcze stanowią duże zagrożenie dla naszych podopiecznych - zwłaszcza psów i kotów. Również im możemy pomóc stosując profilaktycznie olejek z drzewa herbacianego na przykład na kark. Warto przy tym postawić na jakość i wybierać produkty składające się ze 100 proc. olejku. 

Czego nie lubią kleszcze?
Płyn na kleszcze jest opcją skuteczną i trwałą. W domowych warunkach stworzymy go łącząc ze sobą różne olejki, choćby różany i lawendowy, - można dodać aloesu. Wartością w przypadku takiego preparatu domowej roboty będzie utrwalenie jego działania poprzez zastosowanie oleju roślinnego. Pozwoli to wyeliminować „ulotność'' wielu substancji naturalnego pochodzenia, które jednak szybko tracą swoją jakość przy zawilgoceniu lub namoczeniu. Dzięki tak przygotowanej mieszance wcale nie będziemy musieli unikać miejsc, gdzie mogą się czaić kleszcze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zdrowie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...