reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

French Open i InsightTV w UHD w DVB-T2

dodano: 2020-09-23 21:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: ORS.at

ORS UHD Wiedeń DVBT2 360px.jpg Austriacka ORS (Österreichischen Rundfunksender GmbH & Co KG) na swoim blogu technicznym poinformowała, że, rozpoczęła w Wiedniu pierwszą próbną emisję cyfrowej telewizji naziemnej (simpliTV) w DVB-T2 w jakości UHD. Testy potrwają do końca roku.

ORS
ORS UHD simpliTV austria testy dvbt2 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do końca roku programy UHD będą po raz pierwszy nadawane z dwóch nadajników ORS w Kahlenbergu i Liesing (oba koło Wiednia). Miłośnicy sportu w Austrii mogą również spodziewać się transmisji French Open 2020 w jakości UHD.

Po raz pierwszy w Austrii UHD z naziemnej anteny

Dzięki rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli UHD / 4K ma czterokrotnie większą rozdzielczość niż Full HD (1920 x 1080 pikseli). Jednak UHD (Ultra High Definition) ma również znacznie większą ilość danych do transmisji niż HD (High Definition). Dotąd ze względu na zajętą pojemność austriackich multipleksów ORS nie było możliwe przesyłanie treści UHD za pośrednictwem naziemnej anteny w ramach simpliTV w DVB-T2.

Pierwsze testy rozpoczęły się 17 września i potrwają do 31 grudnia br. ORS po raz pierwszy przeprowadzi transmisję kanału UHD za pośrednictwem naziemnej anteny (simpliTV) na obszarze Wiednia. W tym celu stacje nadawcze ORS na Kahlenbergu i w Liesing zostały wyposażone w dodatkowy multipleks (MUX) do transmisji UHD na kanale 21.

Przyszłość UHD w cyfrowej telewizji naziemnej przy użyciu standardu DVB-T2

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz pierwszy możemy nadawać w Austrii naziemną telewizję cyfrową w najlepszej jakości UHD. Do tej pory odbiór kanałów UHD był możliwy tylko za pośrednictwem satelity, telewizji kablowej i transmisji strumieniowej. Dzięki temu testowi chcielibyśmy w przyszłości ustanowić UHD dla cyfrowej telewizji naziemnej za pośrednictwem standardu DVB-T2 - powiedział Markus Mangi, właściciel ORS Service Owner Antenne.


Ultra HD coraz bardziej popularne w Austrii.

Spośród 3,57 mln gospodarstw domowych w Austrii z telewizorami aż 57 proc. już wie co to jest UHD (wg Astra TV-Monitor 2018 i Astra TV-Monitor 2019). 

French Open i InsightTV w UHD
Nadawca lifestyle'owego kanału Insight TV (UHD) będzie stale dostępny (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) do końca roku. Zamiast niego prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sportu - Roland Garros - będzie dostępne od 21 września do 11 października - mowa o French Open z Paryża, które będzie nadawane w trybie testowym w UHD. 

Odbiór sygnału przez stację nadawczą ORS w Wiedniu Kahlenberg lub Liesing jest warunkiem odbioru kanału UHD. Ponadto wymagany jest pakiet składający się z anteny naziemnej, modułu simpliTV oraz telewizora UHD. Po wyszukaniu kanałów stację UHD można znaleźć na kanale kanału 106 na liście simpliTV.

Źródło: www.ors.at 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...